Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Rury i łączniki z tworzyw sztucznych

Preizolowane rury Ecoflex - elastyczne rozwiązanie od Uponor

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-01-05

Preizolowane rury Ecoflex spełniają nie tylko najsurowsze wymagania i normy, ale także układają się szybko i sprawnie nawet w trudnych warunkach na budowie.

Bezproblemowy i sprawny transport czynnika wewnątrz i na zewnątrz budynków jest kluczowy dla nowoczesnych inwestycji nastawionych na wysoką efektywność, komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo.

Kompletne rozwiązanie systemowe Ecoflex

Kompletne rozwiązanie systemowe Ecoflex dedykowane jest niskoparametrowym sieciom ciepłowniczym, podłączeniom budynków mieszkalnych, instalacjom niskotemperaturowym, biogazowniom oraz sieciom chłodniczym.

Ekonomiczny transport ciepłej i zimnej wody użytkowej w budownictwie komercyjnym i prywatnym odbywa się bez zakłóceń z jednoczesną dbałością o najwyższą higienę przesyłanych mediów.

Ponadto elastyczność materiałów wykorzystanych do produkcji rur Ecoflex zapewnia szybszą oraz bardziej oszczędną pracę instalatorów i monterów, a innowacyjna technologia połączeń Uponor Wipex nie wymaga zgrzewania czy stosowania specjalistycznych narzędzi.

Budowa rury preizolowanej Uponor Ecoflex


Budowa rury preizolowanej Uponor Ecoflex

Połączenia rur w technologii Q&E

Rury Ecoflex z rurami przewodowymi z PEX można łączyć również w technologii Q&E. Instalacja bezpołączeniowa może wynosić nawet do 200 metrów. Pomimo wykorzystania w konstrukcji sztywnych, ale karbowanych rur osłonowych, a także warstw izolacyjnych ze spienionego polietylenu, który kompensuje wydłużenia cieplne rur, całość jest praktyczna w montażu oraz łatwa w operowania - bez względu na stopień zaawansowania projektu i aktualne warunki panujące na budowie.

Cztery niezawodne rozwiązania Uponor Ecoflex

W ofercie Uponor dostępne są cztery niezawodne rozwiązania, dostosowane do potrzeb projektowych i realizacyjnych.

  • Uponor Ecoflex Thermo dedykowany jest sieciom ciepłowniczym.
  • Ecoflex Aqua służy do zaopatrywania obiektów w ciepłą wodę użytkową (Aqua Twin posiada dodatkowo rurę dla cyrkulacji ciepłej wody użytkowej lub pozwala na prowadzenie zimnej i ciepłej wody użytkowej w jednej elastyczne rurze Ecoflex).
  • Kompleksowy system Ecoflex Quattro daje możliwość przesyłania czynnika grzewczego (zasilenie + powrót) oraz ciepłej wody użytkowej wraz z cyrkulacją w jednej elastycznej, preizolowanej rurze.
  • Ecoflex Supra w wersji Supra PLUS jest natomiast zintegrowany z kablem przeciwmroźnym i dostarcza wodę zimną lub odprowadza chłodziwa czy ścieki. Każde z rozwiązań może mieć dodatkowe zastosowania, jak m.in. przesyłanie chemikaliów czy ścieków pod ciśnieniem.

Wysoka jakość rur preizolowanych Ecoflex

Wysoka jakość rur preizolowanych Ecoflex potwierdzona została najważniejszymi certyfikatami i badaniami, jak certyfikat jakości VDI/KIWA, który gwarantuje trwałość całych systemów oraz ich poszczególnych elementów przez ponad 30 lat.

Ponadto rury preizolowane Uponor Ecoflex są produkowane zgodnie z normą europejską EN15632 w ramach systemu zarządzania jakością, certyfikowanego zgodnie z normami ISO 9001 i 14001. Wartości strat ciepła Ecoflex Thermo są również objęte certyfikatem DIN Certco.

Atesty wydane przez ATV DVWK-A127 stwierdzają, że rury preizolowane Ecoflex mogą być położone w miejscach o obciążeniu ruchem pojazdów, zgodnie z SLW 60, czyli typowych dla samochodów ciężarowych (60 ton).

źródło i zdjęcia: Uponor

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum