Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Nowy design stolarki z PVC-U Schüco LivIng

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-03-24

Znakiem rozpoznawczym nowoczesnej architektury są wielkoformatowe przeszklenia. Dlatego też firma Schüco poszerza swoją ofertę stolarki okiennej i drzwiowej z PVC-U LivIng o rozwiązania zapewniające znacznie większą transparentność i komfort użytkowania.

Bardzo ważnym elementem są również rozwiązania bezprogowe, dzięki którym salon przechodzi płynnie w ogród, balkon czy taras. Stolarka o takim designie znajdzie się jeszcze w tym roku w poszerzonej ofercie Schüco LivIng.

Panoramiczny komfort i estetyka 

Najlepsze widoki i wygodę wychodzenia na zewnątrz dają wielkoformatowe drzwi przesuwne. System Schüco LivIngSlide umożliwia projektowanie bardzo szerokich przejść o wymiarach nawet do 6500 x 2800 mm.

W ramie o niewielkiej głębokości zabudowy 194 mm zmieszczą się nawet cztery skrzydła o różnych konfiguracjach, co pozwala dopasować drzwi do indywidualnych potrzeb projektowych.

Niedługo rozwiązanie to będzie dostępne w nowej, panoramicznej wersji, w której szerokość ram skrzydeł stałych i przesuwnych zostanie zredukowana do zaledwie 72 mm.

Architektura zmierza w kierunku eliminacji wszelkich barier – zarówno optycznych, jak i użytkowych. Wymaga to między innymi ograniczania wszelkich widocznych elementów konstrukcyjnych i maksymalizacji powierzchni przeszklonych. Do tej pory taki imponujący efekt transparentności zapewniały nasze systemy aluminiowe, teraz konsekwentnie rozwijamy w tym kierunku także asortyment stolarki z PVC-U - mówi Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. marketingu i produktu w Schüco International Polska.

Poznaj systemy przesuwne Schüco

Nieograniczony design 

Kolejną wiodącą tendencją w projektowaniu budynków jest wyeliminowanie elementów konstrukcyjnych, będących przeszkodą dla niektórych użytkowników, np. progów.

W ofercie rozwiązań z PVC-U Schüco LivIng już teraz dostępne są drzwi zewnętrzne, których próg zlicowano z poziomem podłogi, więc przechodzenie jest bezpieczne i wygodne.

Już niebawem próg 0 mm znajdzie się w ofercie drzwi balkonowych rozwiernych i rozwierno-uchylnych w systemach Schüco LivIng i LivIng Alu Inside. Płaski próg będzie można zastosować zarówno w jedno-, jak i dwuskrzydłowych drzwiach balkonowych ze słupkiem stałym lub ruchomym, zapewniając jeszcze większą swobodę projektowania.

Dostęp ułatwiają także inteligentne systemy, dlatego firma Schüco planuje dodanie do oferty zautomatyzowanych wariantów drzwi przesuwnych oraz rozszerzenie jej o inteligentną kontrolę dostępu.

źródło i zdjęcia: Schüco

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny