Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Poziomice laserowe Proline - wygoda oraz precyzja

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-29

Dobra poziomnica laserowa znacznie przyspiesza i ułatwia prace remontowe wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. W ofercie Proline pojawiły się trzy nowe modele tych narzędzi.

Jakie zalety ma poziomica laserowa?

Wyznaczenie linii prostej za pomocą tradycyjnej poziomnicy na jednej wysokości na wszystkich ścianach jednego pomieszczenia może być problematyczne, chyba, że użyje się poziomicy laserowej. Będzie to o wiele szybsze i da dokładniejsze efekty, a wyznaczona linia nie ulegnie zatarciu podczas prac.

Do oferty Proline trafiły trzy nowe poziomnice laserowe oznaczone jako 15167, 15168, 15169. Dwa pierwsze modele wykorzystują wiązkę laserową w kolorze czerwonym, a w trzecim ma ona barwę zieloną.

Barwa wiązki laserowej w poziomicy

Z badań wynika, że zielona wiązka w porównaniu do czerwonej, jest pięciokrotnie bardziej widoczna dla ludzkiego oka. Jest bardziej widoczna w czasie pomiarów wykonywanych w zamkniętych pomieszczeniach. Czerwona wiązka traci swoją wyrazistość po ok. 10 m, natomiast zielona jest widoczna do ok. 40–45 m.

Lasery krzyżowe z zieloną wiązką są lepszym rozwiązaniem dla osób, które pracują w bardzo dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Zielona wiązka jest wówczas bardzo dobrze widoczna i nie trzeba używać np. dodatkowego detektora promienia.

Ze względu na swoje parametry użytkowe poziomnica laserowa Proline 15169 polecana jest na przykład ekipom zajmującym się montażem stolarki otworowej, znacznie ułatwiając im pracę.

Nowoczesny design poziomicy laserowej

Laser krzyżowy musi być przede wszystkim funkcjonalny: prosty w obsłudze, niezawodny oraz precyzyjny. Nowe poziomnice laserowe Proline spełniają te wymagania. Produkty wykonane są w nowoczesnej ergonomicznej linii wzorniczej, a elementy sterujące są łatwo dostępne i czytelnie opisane.

Nabywca obok poziomnicy laserowej otrzymuje: akumulator Li-Ion, ładowarkę z przewodem USB, tarczę celowniczą i okulary dedykowane do pracy z laserem danego koloru oraz praktyczny uchwyt uniwersalny. A wszystko to w wygodnej torbie transportowej.

Różnice pomiędzy modelami

Nowe lasery krzyżowe Proline, choć wyprodukowane zostały w jednej linii wzorniczej, różnią się od siebie detalami. Pozwala to na ich łatwą identyfikację. Model 15169 wizualnie wyróżnia się tym, że obudowa wyposażona jest w aż trzy kopułki generujące wiązki laserowe. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji aż sześć ustawień roboczych. Zmienia się je przy pomocy przełącznika H/V.

Poziomnica Proline 15169 jest szybka i precyzyjna w użyciu. Pozwala wyświetlać płaszczyzny laserowe w zakresie 360° – jedną w poziomie i dwie w pionie. Ten model generuje wiązkę koloru zielonego.

W modelach 15167 i 15168 zastosowano laser koloru czerwonego. Na obudowie poziomnicy 15168 znajdziemy dwie kopułki generujące dwie wiązki: poziomą i pionową. Użytkownik ma do wyboru trzy ustawienia robocze: pionowa wiązka, pionowa i pozioma, pozioma.

Wzmacnianie widoczności lasera

W sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność wyznaczenia linii w mocno oświetlonych pomieszczeniach lub na płaszczyznach znajdujących się ponad 10 m od poziomnicy, pomocne będą znajdujące się w zestawie specjalne okulary. Są dostępne w kolorze zgodnym z barwą wiązki laserowej danej poziomicy. Dzięki temu osłabiają widoczność barw innych niż ta, w której wyświetlana jest linia.

Drugim przedmiotem wspomagającym wyznaczanie linii są tzw. tarcze celownicze. Zrobione są z przeźroczystego tworzywa sztucznego w kolorze odpowiadającym barwie wiązki. Z jednej strony mają metalizowaną folię, która odbija światło. Dzięki temu na powierzchni, na której wskazanie lasera jest niewidoczne, przy pomocy tarczy możemy je odnaleźć i odczytać.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Nowe lasery krzyżowe Proline znacznie wzbogacają rodzinę elektronicznych urządzeń pomiarowych tej marki. W tej chwili może ona zaproponować obok poziomic laserowych także dalmierze, mierniki uniwersalne i cęgowe oraz suwmiarki oraz szczelinomierze.

Źródło i zdjęcia: Profix

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum