PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Panasonic wprowadza superciche pompy ciepła Aquarea T-CAP

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2017-09-05

Panasonic uzupełnił linię powietrznych pomp ciepła Aquarea T-CAP o modele z trybem Super Quiet. Jednostki o mocach 9 kW, 12 kW i 16 kW zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o budynkach mieszkalnych, w których cicha praca odgrywa kluczowa rolę.

Nowe pompy Aquarea T-CAP wyróżnia możliwość pracy w trybie Super Quiet. Dzięki niemu agregat zewnętrzny może pracować na poziomie 50 dB(A). Z kolei jednostki wewnętrzne generują bardzo niewielki szum na poziomie 10-12 dB(A). Tak dużą redukcję dźwięku osiągnięto dzięki materiałom pochłaniającym dźwięki, które są powszechnie stosowane w pojazdach i systemach komputerowych. Dzięki temu pompa ciepła może być instalowana w budynkach mieszkalnych, które znajdują się bardzo blisko siebie, a także w biurach i innych obiektach komercyjnych.

Pompy ciepła Aquarea T-CAP można instalować zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach W skład nowej serii SQ wchodzą 3 modele trójfazowe o mocach 9 kW, 12 kW i 16 kW. Oprócz wyjątkowo cichej pracy jednostki wyróżnia wysoka klasa energetyczna A++ oraz wysoki współczynnik efektywności COP - do 5,03 przy temperaturze +7°C (według badania EHPA zgodnie z normą EN14511).

Jak wszystkie pompy z linii Aquarea T-CAP również modele SQ mogą pracować przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych rzędu -28°C. Co więcej, w temperaturach do -20 °C gwarantują utrzymanie nominalnej wydajności bez dogrzewania wspomagającego. Mogą też podgrzewać wodę do temperatury 60°C, a zatem bez problemu sprawdzą się w chłodnym klimacie.

Pompy ciepła Aquarea T-CAP można instalować zarówno w nowych, jak i w modernizowanych budynkach. Urządzenia te mogą całkowicie zastąpić stare kotły gazowe lub olejowe, a w nowych instalacjach z ogrzewaniem podłogowym – grzejniki niskotemperaturowe czy nawet klimakonwektory. Wszystkie jednostki można również podłączyć do instalacji ogrzewania solarnego lub instalacji fotowoltaicznej, co poprawia sprawność układu i redukuje wpływ na środowisko.

Udogodnieniem dla użytkowników pomp ciepła Aquarea jest możliwość sterowania urządzeniami przez Internet z dowolnego miejsca. Służy do tego moduł Aquarea Smart Cloud, który pozwala wszechstronnie regulować, monitorować i kontrolować pracę systemu. Rozwiązanie oferuje możliwość regulacji temperatury powietrza oraz wody użytkowej. Dostępny jest także tryb wakacyjny, opcja sprawdzenia systemu pod kątem ewentualnych usterek oraz możliwość monitorowania zużycia energii w trybie dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

źródło i zdjęcia: Panasonic

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum