Okna w stylu high-tech marki Sokółka

Dotknięcie jednego przycisku w aplikacji na smartfonie lub tablecie wystarczy, by z dowolnego miejsca na świecie sterować oknami, roletami czy żaluzjami fasadowymi. Jest to możliwe dzięki inteligentnym rozwiązaniom, które zapewniają wygodę użytkowania, zwiększają bezpieczeństwo oraz wpływają na zmniejszenie zużycia energii.

Okna w stylu high-tech marki Sokółka
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI Drewniane okna i drzwi balkonowe
Dane kontaktowe:
bezpłatna infolinia 800 122 822
Lotników Lewoniewskich 1 16-100 Sokółka

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

- "Nowoczesne technologie pozwalają nam nie tylko na zdalne uchylanie i zamykanie okien, ale także na zmianę stopnia przezroczystości szyb. Na odległość możemy również kontrolować działanie wszelkiego rodzaju osłon zewnętrznych i wewnętrznych – rolet, screenów, żaluzji fasadowych, markiz i pergoli. Zamontowane dodatkowo czujniki nasłonecznienia, siły wiatru czy temperatury sprawią, że okna i osłony okienne będą inteligentnie reagowały na zmiany warunków pogodowych. Natomiast w połączeniu z czujnikami ruchu, dymu i instalacją alarmową uczynią dom bardziej bezpiecznym. Wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do poprawy komfortu i jakości naszego życia" – mówi Radosław Dąbrowski, Dyrektor Serwisu i Obsługi Producentów Domów Inwido Polska SA, do której należy marka Sokółka Okna i Drzwi. 

Komfort i pełna kontrola

Okna i osłony okienne mogą zostać zintegrowane z systemem inteligentnego domu. Programując ich pracę mamy możliwość tworzenia dowolnej liczby scenariuszy, dostosowanych do naszych potrzeb i trybu życia. Dzięki temu okna i osłony będą działały automatycznie zgodnie z określonym harmonogramem lub po aktywowaniu wybranego scenariusza. W dni powszednie rolety mogą unosić się wcześniej, natomiast w weekendy nieco później. Po zachodzie słońca same się zamkną, by chronić naszą prywatność. Możemy również zaplanować scenariusz "Wyjście", który będziemy uruchamiać przed opuszczeniem domu. Wówczas uchylone okna zamkną się, a rolety opuszczą do ustalonego położenia.

Okna i osłony okienne mogą zostać zintegrowane z systemem inteligentnego domu

Jeśli z systemem są zintegrowane inne instalacje, dodatkowo wyłączy się oświetlenie, a ogrzewanie przełączy na tryb ekonomiczny. Gdy wracamy do domu, aktywacja scenariusza "Powrót" sprawi, że rolety samoczynnie się uniosą wpuszczając do wnętrza promienie słoneczne, a okna uchylą do ustalonej pozycji zapewniając dopływ świeżego powietrza.

Inteligentne rozwiązania dają nam pełną kontrolę, zarówno gdy jesteśmy w domu, jak i poza nim. Jeśli po wyjściu nie pamiętamy, czy zamknęliśmy okno, wystarczy wybrać odpowiednią opcję na aplikacji, by rozwiać wątpliwości. Gdy wyjedziemy na wakacje, możemy w dowolnym momencie sprawdzić, czy w domu wszystko jest w porządku. Dodatkowo system monitoruje stan poszczególnych okien oraz osłon okiennych i poinformuje nas, jeśli coś się wydarzy.

Reagowanie na zmiany pogody

Okna i osłony okienne można wyposażyć w różnego rodzaju czujniki i połączyć ze stacją pogodową. Dzięki temu będą inteligentnie reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne. Wychodząc z domu możemy bez obaw zostawić uchylone okna. Czujnik wiatru automatycznie je zamknie, gdy zacznie mocno wiać.

Dzięki nowoczesnym technologiom w kilka sekund zmienimy szyby w oknach z przezroczystych na matowe Czujnik nasłonecznienia i temperatury podniesie lub opuści osłony okienne w zależności od intensywności promieniowania słonecznego. Latem zapobiegnie to nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczeń i pozwoli ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Zimą pozwoli na pozyskanie darmowej energii słonecznej, co przełoży się na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

W przypadku markiz przydatny jest czujnik wiatru, który zwinie je przy wietrznej pogodzie chroniąc przed zniszczeniem.

Przykładem okien, które można wyposażyć w elektryczne siłowniki uchyłu, połączyć ze stacją pogodową i zintegrować z systemem inteligentnego domu, są okna systemów THERMO 80 i ELITE 92 w wersjach drewnianej i drewniano-aluminiowych oraz PURO i PURO PASSIVE marki Sokółka Okna i Drzwi.

Automatyczne wietrzenie domu

Regularne wietrzenie jest niezbędne do utrzymania zdrowego mikroklimatu w domu. Teraz nie musimy o tym pamiętać. Okna wyposażone w siłowniki elektryczne same zatroszczą się o dopływ świeżego powietrza. Przy wykorzystaniu technologii inteligentnego domu można je tak zaprogramować, by uchylały się o określonych porach. W razie potrzeby mieszkanie zostanie przewietrzone nawet podczas naszej nieobecności. By zmniejszyć zużycie energii, warto dodatkowo zastosować kontaktrony (czujniki magnetyczne). Przekażą one informację o otwarciu okna systemowi grzewczemu, dzięki czemu grzejniki wyłączą się na czas wietrzenia pomieszczeń.

Wietrzenie w trybie automatycznym umożliwiają również innowacyjne okucia okienne. Wymiana powietrza odbywa się przez kilkumilimetrową szczelinę utworzoną pomiędzy skrzydłem a ramą na całym obwodzie okna lub drzwi tarasowych. Dzięki specjalnej konstrukcji okuć podczas wietrzenia skrzydło jest bezpiecznie zamknięte i odporne na włamanie. Częstotliwość automatycznego wietrzenia można ustawić dowolnie, np. raz na godzinę przez 10 minut. Oprócz tego istnieje opcja sterowania manualnego przez naciśnięcie przycisku na pilocie lub klawisza w klamce.

Dotknięcie jednego przycisku w aplikacji na smartfonie lub tablecie wystarczy, by z dowolnego miejsca na świecie sterować oknami, roletami czy żaluzjami fasadowymi

Tego rodzaju technologię zastosowano w automatycznych drzwiach tarasowych, podnoszono-przesuwnych THERMO HS i THERMO HS ALU marki Sokółka Okna i Drzwi.

Automatyczne nawiewniki higrosterowane umożliwiają wietrzenie nawet przy zamkniętych oknach. Regulują one ilość wpadającego powietrza w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Jeżeli podczas codziennych czynności, np. podczas gotowania lub prasowania, zawartość pary wodnej wzrasta, nawiewnik się otwiera. Przymyka się, gdy poziom wilgotności wróci do normy.

Energooszczędność uzyskamy poprzez zastosowanie szyb niskoemisyjnych i selektywnych Na straży bezpieczeństwa

Okna i osłony okienne wyposażone w odpowiednie czujniki można zintegrować z systemem inteligentnego domu oraz alarmowym. Kontaktrony magnetyczne informują nas, czy wszystkie okna są zamknięte, a w przypadku próby siłowego otwarcia uruchamiają sygnalizację alarmową. Kiedy wyjedziemy na wakacje, programowalny zegar otwiera i zamyka rolety, tak jakbyśmy przebywali w domu. Jeśli czujnik ruchu wykryje czyjąś obecność w okolicach budynku, rolety zostaną automatycznie opuszczone i włączy się alarm. Jednocześnie otrzymamy informację o takim zdarzeniu na nasze urządzenie mobilne.

W przypadku wykrycia dymu odpowiedni czujnik uruchamia zaprogramowany przez nas scenariusz, po którym np. wszystkie rolety, żaluzje lub screeny podnoszą się, a okno napowietrzające z zamontowanym siłownikiem się uchyla. Dodatkowo może włączyć się alarm i oświetlenie awaryjne lub zostanie odblokowany zamek w drzwiach wejściowych.

Szyby chroniące prywatność i zmniejszające zużycie energii

Dzięki nowoczesnym technologiom w kilka sekund zmienimy szyby w oknach z przezroczystych na matowe. Umożliwia to specjalna folia zawierająca ciekłe kryształy, którą nakleja się na tafle szkła. Jest ona zasilana elektrycznie. Kiedy zostanie włączona, szyby są przezroczyste. Po jej wyłączeniu, stają się mleczne. Stopniem przezroczystości steruje się nie tylko za pomocą pilota lub naściennego panelu, ale także smartfona czy tabletu. Dzięki temu skontrolujemy naświetlenie pomieszczeń nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem. Możemy również zaprogramować, aby o określonej porze szyby same zmieniały wygląd. Tego typu rozwiązanie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem, gwarantuje prywatność, a zarazem zapewnia optymalną ilość światła naturalnego.

Energooszczędność uzyskamy poprzez zastosowanie szyb niskoemisyjnych i selektywnych. Te pierwsze zatrzymują ciepło wewnątrz budynku, a jednocześnie przepuszczają energię słoneczną do pomieszczeń. Pozwala to zmniejszyć wydatki na ogrzewanie.  Z kolei szyby selektywne odbijają część promieniowania słonecznego, zmniejszając tym samym nagrzewanie się pomieszczeń. Jest to szczególnie przydatne, gdy okna usytuowane są od strony południowej. Latem rzadziej będziemy musieli korzystać z klimatyzacji.

Wszystkie okna marki Sokółka Okna i Drzwi są standardowo wyposażone w pakiety 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym oraz przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem. Dodatkowo można w nich zastosować szyby selektywne i folię zawierającą ciekłe kryształy.

źródło i zdjęcia: SOKÓŁKA OKNA I DRZWI S.A.