Zastosowanie stopera Schüco EasyStop sprawia, że w momencie otwierania drzwi nie dochodzi do kontaktu powierzchni skrzydła lub klamki ze ścianą. Nie tylko chroni on stolarkę i ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz również gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników budynku, eliminując możliwość przygniecenia człowieka pomiędzy klamką a ścianą w razie wybuchu paniki.
Mechanizm nie posiada funkcji blokady, dzięki czemu jest kompatybilny z samozamykaczami drzwi. Stoper uzyskał dopuszczenie do zastosowania na drogach ewakuacyjnych i w wyjściach awaryjnych. Trwała konstrukcja Schüco EasyStop sprawia, że znajduje on doskonałe zastosowanie w budynkach mieszczących instytucje publiczne lub placówki ochrony zdrowia.
Mały-wielki mechanizm
Niewielki mechanizm Schüco EasyStop zatrzymuje otwierające się skrzydło drzwiowe w określonym położeniu. Prosta zasada działania opiera się na mechanizmie magnetycznym. W momencie, gdy dźwignia magnetyczna wejdzie w kontakt z metalową płytką podłogową, zostaje zaciągnięta i zatrzymana przy końcu zagłębienia. Dzięki temu nie dochodzi do kontaktu drzwi ze ścianą.
Stoper składa się z dwóch części: magnetyczno-sprężynowej dźwigni ukrytej pod solidnym kołpakiem ochronnym oraz z wpuszczanej w posadzkę metalowej płytki podłogowej. Wykonany z wysokiej jakości materiałów kołpak chroni mechanizm przed uszkodzeniem, a ponadto nadaje stoperowi elegancki design, dzięki atrakcyjnemu kształtowi i trzem wersjom kolorystycznym.
Można go łatwo zamontować i zdemontować bez użycia narzędzi. Płytka podłogowa nie wystaje ponad powierzchnię posadzki, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej utrzymać czystość podłogi i samego stopera. Stoper Schüco EasyStop można zamontować w każdej chwili - również po montażu drzwi.
Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdziecie Państwo na stronie:
www.schueco.pl
źródło i zdjęcia: Schüco