Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Systemy okienne Ideal 4000 i Ideal 8000

Ideal 4000 to system 5-6 - komorowy o głębokości zabudowy 70 - 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, a Ideal 8000 to system 6 - komorowy o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym.

Systemy okienne Ideal 4000 i Ideal 8000
Grupa KMT Drzwi stalowe
kmt.com.pl
Grupa KMT Drzwi stalowe
Dane kontaktowe:
59 842 99 71
Witosa 21, 76-251 Kobylnica

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ideal 4000

System o szerokości 70-85 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, 5-6 komorowy. System ideal 4000 to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o głębokości 70-85 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.

Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami.

Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza.

System ideal 4000 jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnie istotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.

 •     5-6 komorowa budowa i głębokość zabudowy 70-85 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną (do Uf =1,3 W/m2K )
 •     Duża komora wzmocnienia gwarantuje odpowiednia statykę
 •     Estetyczne i niewidoczne uszczelki przyszybowe
 •     15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody
 •     13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie.
 •     Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne.
 •     Zwarta budowa delikatne zaokrąglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd.
 •     Gładka powierzchnia ramy ułatwia mycie i konserwację

Ideal 8000

System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy aluplast, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, zwiększeniu liczby komór w kształtownikach oraz trzem uszczelkom. W systemie tym, dzięki poszerzeniu wrębu szybowego, istnieje możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm, co pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych.

W ramach systemu kształtowników Ideal 8000 następuje połączenie dwóch różnych dróg do uzyskiwania ponadprzeciętnej oszczędności energii poprzez ograniczanie przenikalności cieplnej całej konstrukcji okiennej. Z jednej strony, kształtowniki zwiększają swoją głębokość i ilość wewnętrznych komór, a z drugiej możliwa jest częściowa rezygnacja ze stosowania stalowych wzmocnień w skrzydłach na rzecz technologii „bonding inside” polegającej na wklejaniu pakietu szyby zespolonej we wrąb skrzydła okiennego.

Podobnie jak wszystkie serie profili aluplast system Ideal 8000 cechuje wielość wariantów konstrukcyjnych, wzajemna kompatybilność profili, a przede wszystkim swoboda w zakresie wyboru optymalnego rozwiązania.

Konsekwencją poszukiwania oszczędności energii cieplnej poprzez zwiększanie głębokości kształtowników i liczby komór jest pojawienie się w ofercie nowego, sześciokomorowego wariantu Ideal 8000 o głębokości zabudowy 85 mm. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania  pakietu trzech szyb zespolonych wypełnionych argonem o szerokości do 51 mm, co gwarantuje najlepsze parametry cieplne okna przy relatywnie niskim koszcie zastosowanych rozwiązań.

Współczynnik przenikalności cieplnej profili Uf=1,0 W/m2K sytuuje go w gronie rozwiązań o podstawowym znaczeniu dla inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym. Możliwość stosowania energooszczędnych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm pozwala na tworzenie okien charakteryzujących się bardzo niską przenikalnością cieplną. Na przykład okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,5 W/m2K W/m2K osiąga współczynnik izolacji termicznej wynoszący Uw=0,76 W/m2K.

Zalety profili serii Ideal 8000:

 •         Głębokość zabudowy 85 mm
 •         Profil 6 - komorowy
 •         Możliwość zastosowania  pakietów szybowych o szerokości do 51 mm
 •         współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m²K
 •         System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki
 •         Kilka wariantów skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie
 •         Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
 •         Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
 •         Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem
 •         Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
 •         Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą

źródło i zdjęcie: Grupa KMT