Rozmiar, kształt, kolor czy materiał wykonania nóg i blatu mają istotny wpływ na wygląd i funkcjonalność całego pomieszczenia. Stół powinien pasować do reszty aranżacji, a jednocześnie nadawać wnętrzu indywidualny charakter. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzają się stoły ze szklanymi elementami.
- Szerokie możliwości formowania szkła pozwalają nam realizować niezliczone ciekawe projekty, pełne różnorodnych barw, wzorów i kształtów. – mówi Marek Malik z Villa Glass Studio, producenta kolekcji stołów z krośnieńskiego zagłębia szklanego
W zależności od pomysłu możemy więc wykonać prosty, przezroczysty blat z bezpiecznego, hartowanego szkła, lub stworzyć kolorowe, reliefowane dzieło sztuki, które nada wnętrzu wesoły nastrój. Artystycznie oprawione płaskie powierzchnie stanowią więc dobry sposób na ożywienie wystroju, a jednocześnie estetyczne ukrycie przestrzeni pod stołem - dodaje Marek Malik
Istotny jest także wybór odpowiedniego rozmiaru i kształtu szklanego blatu. Okrągłe stoły mogą stanowić wygodny centralny punkt dużego pomieszczenia. Zaokrąglone elementy to jednocześnie możliwość zaoszczędzenia miejsca w ciaśniejszych wnętrzach.
Do niestandardowo urządzonych przestrzeni można wprowadzić również stoły o nieregularnych kształtach. Natomiast standardowe prostokątne rozwiązania sprawdzają się na środku pokoju, w otoczeniu zestawu wypoczynkowego, mebli pokojowych, czy w specjalnie wydzielonym kącie do pracy. W zależności od przeznaczenia można też wybrać optymalną wysokość nóżek od stołu każdego rodzaju.
Szklane blaty są gustowną i praktyczną alternatywą dla konstrukcji drewnianych. Sprawiają wrażenie lekkości, są bezpieczne i łatwo się je czyści. Wystarczy znaleźć ciekawy wzór i przenieść go do pomieszczenia, a nabierze ono nowego, niepowtarzalnego charakteru.
Informacje techniczne
- szkło hartowane wytapiane metodą fusingu
- dostępna pełna kolorystyka z palety RAL
- możliwość przygotowania wzoru na zamówienie
- wysokości nóg: 27, 37, 47 lub 70cm
Źródło: Point B
Więcej