Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa Rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego
www.schoeck.com
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa Rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego
Dane kontaktowe:
22 533 19 33
Burakowska 14, 01-065 Warszawa, kampus biurowy FOREST

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Schöck Sconnex® - rewolucja w redukcji mostków termicznych

Mostki termiczne stanowią jedno z największych wyzwań w budownictwie energooszczędnym. Około 40% wszystkich konstrukcyjnych mostków termicznych budynku znajduje się w obrębie połączeń ścian i słupów, co odpowiada za około 10% strat energii cieplnej. Ale co jeżeli istniałoby rozwiązanie, które pozwoliłoby skutecznie zredukować te straty? Poznaj Schöck Sconnex® - przełom w technologii izolacji termicznej.

Schöck Sconnex® - rewolucja w redukcji mostków termicznych

Schöck Sconnex® - nowa generacja izolacji

Firma Schöck, znana z innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie izolacji termicznej, wprowadza na rynek nową linię produktów - Sconnex®. Ta nowa rodzina produktów przenosi wiedzę ekspercką firmy z zakresu izolacji termicznej balkonów na ściany i słupy, stanowiąc kamień milowy na rzecz budownictwa energooszczędnego i zrównoważonych budynków.

Korzyści, które się liczą

Schöck Sconnex® typu P, typu W i typu M można stosować do bezpośredniego i trwałego izolowania termicznego elementów budynku, w szczególności ścian i słupów. Dzięki nim, można skutecznie zaizolować mostki termiczne, których dotychczas nie dało się uniknąć. Sconnex® to skuteczne, eleganckie i atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, które zapewnia niezawodną ochronę przed uszkodzeniami elementów konstrukcji budynku spowodowanymi przez skropliny i pleśń.

Montaż Schöck Sconnex® typu P

Zalety Schöck Sconnex®

  • Ekonomiczność

Schöck Sconnex® to neutralne pod względem kosztów rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie na izolacji bocznej ścian i słupów, oraz na zmniejszenie grubości izolacji zewnętrznej.

  • Estetyka

Dzięki rezygnacji z izolacji bocznej ścian i słupów, Schöck Sconnex® poprawia wygląd budynku, a także pozwala na większą swobodę projektowania przy wymagających geometriach budynku.

  • Fizyka Budowli

Schöck Sconnex® zapewnia wysoką temperaturę wewnętrznej powierzchni ścian, chroniąc przed uszkodzeniami elementów konstrukcji budynku. Dzięki nieprzerwanej płaszczyźnie izolacji termicznej, zyskujesz pewność projektowania i zwiększasz efektywność energetyczną budynku.

Schöck Sconnex® to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na skuteczną walkę z mostkami termicznymi, poprawiając wydajność energetyczną budynków i zwiększając komfort ich użytkowania.

źródło i zdjęcia: Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa