PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Zbiorniki buforowe SAS BST

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2023-05-23

Buforowe zbiorniki ciepła inaczej nazywane zbiornikami akumulacyjnymi przeznaczone są do magazynowania energii cieplnej wygenerowanej przez urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła, kotły stałopalne czy kotły gazowe.

Są niezbędne w instalacjach z nowoczesnymi kotłami zasypowymi, w tym z kotłami SAS VARMO. Aby kotły te spełniały restrykcyjne wymogi co do niskoemisyjności muszą pracować z mocą nominalną. Dodatkowo zastosowanie zbiornika wpływa na pełne wykorzystanie ciepła powstającego w procesie spalania, kocioł pracujący z mocą nominalną uzyskuje najwyższą sprawność przy zachowaniu emisji zanieczyszczeń na poziomie poniżej dopuszczalnych wartości.

Zbiorniki są szczególnie polecane w instalacjach z pompami ciepła, gdzie ich zadaniem jest zwiększenie tzw. zładu wody, czyli pojemności wodnej instalacji. Wpływa to na zmniejszenie liczby załączeń pompy ciepła, co przekłada się na wydłużenie żywotności sprężarki.

Zbiorniki SAS BST wyposażone są w króćce przyłączeniowe umożliwiające podłączenie do nich kilku źródeł ciepła. Dostępne są w pojemnościach 100l, 200l, 300l, 400l, 500l, 600l, 800l i 1000l (również w wersji niskiej), co pozwala na optymalny dobór do potrzeb danej instalacji.

źródło i zdjęcia: ZMK SAS Spółka z o. o.