PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

Rawlplug PROCUT - innowacyjne wkręty do konstrukcji drewnianych

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2023-03-13

Rawlplug wprowadził do oferty nowe wkręty, które zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu szybkości, wygody oraz najwyższej jakości montażu. W opracowaniu tych produktów swój cenny wkład wnieśli doświadczeni inżynierowie, konsultując każdą fazę projektu.

Wkręty PROCUT gwarantują największą wydajność wkręcania w aplikacjach drewnianych oraz płytach wiórowych. Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu bitu do gniazda prowadzi się je jedną ręką. Dzięki ostremu szpicowi - aplikacja w podłożu jest natychmiastowa, opatentowane żebra frezujące rozpychają włókna drewna nie niszcząc go, wykorzystują naturalną elastyczność. Odpowiednia liczba kieszeni pod łbem stożkowym zapewnia estetyczne zagłębianie w materiale, z kolei zoptymalizowana geometria gwintu gwarantuje płynne prowadzenie wkręta w drewnie.

PROCUT to także niezwykle wszechstronny produkt. Sprawdzi się świetnie nie tylko podczas mocowania elementów konstrukcyjnych, ale także w łączeniu ze sobą wszelkiego rodzaju elementów drewnianych. Swoją wyjątkową niezawodność zawdzięcza szeregowi zastosowanym w nim rozwiązań:

  • duży łeb talerzykowy zapewnia maksimum docisku i nośności na przeciąganie,
  • kieszenie pod łbem stożkowym pozwalają na estetyczne licowanie w każdym materiale drewnianym lub drewnopochodnym,
  • łeb cylindryczny umożliwia zagłębianie wkrętów w podłożu w celu wzmocnienia konstrukcji drewnianych,
  • gwint częściowy z frezem o obniżonym zarysie redukuje ilość czasu i energii poświęcanych na montaż,
  • pełny gwint o optymalnym skoku podnosi nośność na wyrywanie,
  • podwójny gwint o zmiennej geometrii zapewnia dodatkowy docisk,
  • optymalnie dobrana i zminimalizowana liczba rozmiarów gniazd PROCUT zmniejsza liczbę potrzebnych bitów.

Rawlplug wprowadza do swojej oferty pięć wariantów wkrętów PROCUT: R-PTX (łeb stożkowy, gwint częściowy), R-PTK (łeb podkładowy, gwint częściowy), R-PVS (łeb stożkowy, gwint pełny), R-PVZ (łeb cylindryczny, gwint pełny) i R-PCZ (łeb cylindryczny, gwint podwójny). Dzięki tak szerokiej gamie linia PROCUT sprawdzi się w 99% wszystkich aplikacji spotykanych w konstrukcjach drewnianych w technologii szkieletowej, w domach z bali czy w obiektach z prefabrykatów.  

źródło i zdjęcie: Rawlplug