PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kotły gazowe i olejowe

ECOCONDENS NEX - ultracichy kocioł kondensacyjny

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2023-01-24

Firma Termet wprowadziła na rynek kocioł kondensacyjny nowej generacji: ultracichy, przyjazny dla środowiska i użytkowników. Jak powstawało to rozwiązanie? Czym się wyróżnia? Na czym polega jego innowacyjność?

Zanieczyszczenie hałasem stanowi obecnie jeden z poważniejszych problemów. Długotrwała ekspozycja organizmu na ten czynnik może wyrządzić ogromne szkody w organizmie. Aby chronić się przed uciążliwymi dźwiękami, warto ograniczać liczbę decybeli, między innymi, wybierając ciche urządzenia.

Z myślą o problemie zanieczyszczenia hałasem, firma Termet wprowadziła na rynek kocioł ECOCONDENS NEX. Natężenie dźwięków emitowanych przez urządzenie nie przekracza 37 dB, co czyni go cichszym od lodówki.

Przyjazny dla kieszeni

ECOCONDENS NEX charakteryzuje się nie tylko cichą pracą, ale również - wysoką sprawnością i szerokim zakresem modulacji. Dzięki temu urządzenie to jest ekologiczne, ale także - ekonomiczne. Kocioł jest wyposażony w palnik CERAMAT. To rozwiązanie najnowszej generacji wykonane z włókna ceramicznego, umożliwiające optymalizację procesu spalania, a co za tym idzie - oszczędność gazu.

Ponadto, w kotle zastosowano nowoczesny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, odporny na korozję i zakamienienie, co wpływa na niezawodność urządzenia. Na sprawność kotła wpływa także wysokoefektywna pompa obiegowa.

ECOCONDENS NEX to nowoczesny i ekologiczny kocioł
ECOCONDENS NEX to nowoczesny i ekologiczny kocioł

Ciepło przyszłości

ECOCONDENS NEX to nie tylko nowoczesny i ekologiczny kocioł, ale również źródło ciepła przyszłości, ponieważ dostosowany jest do spalania gazu z dodatkiem 20% wodoru. Zasilenie kotła taką mieszanką pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co jest priorytetem producenta. Urządzenie posiada klasę energetyczną A oraz najwyższą, szóstą klasę NOx.

Łatwość użytkowania

Kocioł ECOCONDENS NEX występuje w wersji jedno- i dwufunkcyjnej - można więc dostosować go do indywidualnych potrzeb. Wysoki komfort użytkowania zapewnia interfejs LIN, umożliwiający podłączenie Systemu Termet Comfort do zdalnego sterowania. Udogodnieniem jest także sterowany elektronicznie modulowany wentylator. Kocioł ma możliwość współpracy z innymi urządzeniami: pompami ciepła powietrze/woda, zasobnikami c.w.u poprzez wbudowany zawór trójdrożny oraz modułami wielostrefowymi do urządzeń grzewczych.

źródło i zdjęcia: Termet S.A.