Connectivity kit - nowa centrala do sterowania urządzeniami automatyki domowej

Centrala Connectivity kit pozwala sterować nawet 20 produktami z napędami w technologii io-homecontrol i RTS oraz oświetleniem wyposażonym w odbiorniki radiowe. Sama konfiguracja jest intuicyjna i nieskomplikowana, odbywa się za pomocą aplikacji w smartfonie.

Connectivity kit - nowa centrala do sterowania urządzeniami automatyki domowej
Somfy Somfy jest światowym liderem branży automatyki i napędów do bram, rolet, żaluzji, markiz oraz rozwiązań do domów
www.somfy.pl
Somfy Somfy jest światowym liderem branży automatyki i napędów do bram, rolet, żaluzji, markiz oraz rozwiązań do domów
Dane kontaktowe:
22 509 53 00
Marywilska 34, 03-228 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?

Connectivity kit to nowe smart rozwiązanie dla domu od Somfy. Centrala została zaprojektowana w taki sposób, aby każdego dnia dbała o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Łączy ona różne urządzenia domowe oraz pomaga sterować ich pracą w ekonomiczny i efektywny sposób. Możliwość zdalnego zarządzania z poziomu aplikacji z dowolnego miejsca na świecie, pozwala zamknąć bramę, odsłonić rolety, zmienić ułożenia zasłon czy wyłączyć oświetlenie, siedząc na fotelu lub gdy jesteśmy już poza domem. Urządzenie jest także kompatybilne z asystentami głosowymi Amazon Alexa, Google Assistant czy Siri (współpraca z Apple HomeKit obejmuje wybrane napędy do rolet zewnętrznych, screenów, markiz i pergoli w technologii io-homecontrol).

Dlaczego warto wybrać centralę Connectivity kit?

Co wyróżnia Connectivity kit? To dobre rozwiązanie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze smart home i chcą stworzyć prosty w obsłudze i wygodny system w oparciu o produkty Somfy. Centrala umożliwia zaprojektowanie do 20 scenariuszy, które zapisuje się, a następnie odtwarza manualnie przy użyciu aplikacji TaHoma. Dzięki temu można stworzyć swój idealny poranek i za pomocą jednego kliknięcia otworzyć rolety w całym domu, wpuszczając tym samym pierwsze promienie słońca. Pomocni są również asystenci głosowi – wystarczy wydać komendę, a asystent wyłączy za nas światło w całym domu, podczas gdy my już wygodnie leżymy w łóżku.

Connectivity kit jest użyteczny również pod nieobecność domowników. Za pomocą aplikacji można np. otworzyć bramę wjazdową, by wpuścić kuriera czy włączyć/wyłączyć światła, żeby zasymulować obecność np. w trakcie dłuższego urlopu. Connectivity kit (połączony z aplikacją IFTTT) działa także w oparciu o geolokalizację, co ułatwi codzienne powroty do domu – system rozpozna, że jesteśmy blisko i automatycznie otworzy bramę wjazdową, a następnie garażową.

Sterowanie centralą Connectivity kit za pomocą telefonu
Centralą Connectivity kit można sterować za pomocą urządzenia mobilnego fot. Somfy

W jakich zestawach sprzedawane jest centrala Connectivity kit?

Nowa centrala dostępna będzie także w gotowych zestawach z napędami do bram wjazdowych skrzydłowych SGS Connected i przesuwnych Freevia Connected. Co ważne – zestawy przeznaczone są do samodzielnego, łatwego montażu i nie wymagają wsparcia technicznego ekspertów. Jest to produkt z kategorii "zrób to sam", który dzięki instrukcji w aplikacji pozwoli przejść krok po kroku przez całą instalację. Dzięki temu w szybki sposób można zacząć korzystać z możliwości smart home w swoim domu. Ponadto Connectivity kit to także rozwiązanie dla tych osób, które chcą w prosty sposób samodzielnie połączyć posiadane już napędy i produkty oświetleniowe Somfy w jeden ekosystem.

Zależy nam, by smart home był dostępny dla każdego. Tak pojawił się pomysł na centralę Connectivity kit oraz gotowe zestawy napędów do bram w wersji Smart. Pozwala ona na stworzenie swojego pierwszego inteligentnego domu w łatwy i szybki sposób. Centrala Connectivity kit sprawdzi się zarówno dla osób które wyposażają swój nowy dom jak i dla tych które już posiadają kompatybilne rozwiązania Somfy i chcą nimi sterować głosowo lub poprzez aplikację. Jej niska cena oraz dostępność w popularnych sklepach budowalnych i internetowych dodatkowo zachęcają do wypróbowaniamówi Marcin Kubiszak, dyrektor marketingu Somfy Polska.

Centrala Connectivity kit
Centrala Connectivity kit fot. Somfy

Nowa centrala posiada również znak Act for Green, czyli globalnej ekoinicjatywy Somfy. Jest to gwarancja, że producent zadbał o jak najmniejszy wpływ urządzenia na środowisko na każdym etapie: od projektowania, przez działanie aż po koniec funkcjonowania. W praktyce oznacza to m.in., że Connectivity Kit działa w oparciu o najnowsze technologie, by pobierać jak najmniej energii, jak również, że jej opakowanie w 50 proc. zostało wykonane z materiałów z recyklingu. Rekomendowana cena detaliczna centrali to 309 zł, objęta jest pięcioletnią gwarancją producenta.

źródło i zdjęcia: Somfy