Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k. PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW, SZCZELNE ZBIORNIKI NA ŚCIEKI
Dane kontaktowe:
42 213 27 66, tel. kom. 506 226 116, 510 209 465
Bukowiec, Przylesie 7 95-006 Brójce k/Łodzi
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 91998
Porady od Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Szambo a przydomowa oczyszczalnia ścieków. Kiedy trzeba wymienić, a kiedy po prostu się to opłaca?
Budując dom na działce, która nie ma dostępu do kanalizacji, musimy liczyć się z koniecznością skorzystania z alternatywnego sposobu odprowadzania i utylizowania ścieków. Rozwiązaniem może być tradycyjne szambo lub oczyszczalnia przydomowa. Jakie są różnice między tymi dwoma instalacjami, kiedy należy wymienić szambo na przydomową oczyszczalnię ścieków, a kiedy jest to po prostu opłacalne? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule!
Z czego wykonać szambo?
Przed laty szamba wykonywano samodzielnie, z kręgów betonowych. Obecnie powszechnie wykorzystuje się zbiorniki prefabrykowane z betonu lub laminatów (kupując zbiornik, należy zadbać o to, by wraz z nim otrzymać certyfikat szczelności, który będzie potrzebny do odbioru budowlanego).
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na różnych warunkach wodno-gruntowych
Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Nic w tym dziwnego. Taka oczyszczalnia ścieków to nie tylko ekologiczne, ekonomiczne i łatwiejsze rozwiązanie problemów z odprowadzaniem ścieków, ale także inwestycja, która szybko się zwraca i może służyć przez wiele lat.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe
Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze odpowiedniej oczyszczalni ścieków są warunki wodno-gruntowe miejsca, w którym planowany jest montaż instalacji. Jednak nawet trudne grunty nie wykluczają możliwości zastosowania tego rozwiązania.
Budowa oczyszczalni ścieków - jakie odległości należy zachować?
Zanim przystąpimy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, należy najpierw dokładnie zaplanować gdzie będziemy chcieli ją zamontować. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki terenowe (rodzaj gleby, wodoprzepuszczalność) – od tego zależy wybór odpowiedniego rodzaju oczyszczalni.
Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to często jedyna opcja dla inwestorów, których działka nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej. Jej największą zaletą są niskie koszty eksploatacyjne.
Jak gromadzić i wykorzystywać deszczówkę?
Zbieranie deszczówki jest idealnym sposobem na zredukowanie kosztów rachunków za wodę w gospodarstwach jednorodzinnych. Takie działania nie są trudne, a korzyści ze zbierania wody deszczowej jest bardzo wiele. Jak najłatwiej zgromadzić i jak najlepiej wykorzystać deszczówkę? Na to pytanie odpowiadamy już teraz.
O czym należy pamiętać planując budowę oczyszczalni ścieków?
Zanim przystąpimy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, należy najpierw dokładnie zaplanować gdzie będziemy chcieli ją zamontować. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki terenowe (rodzaj gleby, wodoprzepuszczalność) – od tego zależy wybór odpowiedniego rodzaju oczyszczalni.
Jak podczas sprzątania możemy zadbać o środowisko?
Powszechnie używane środki czystości wpływają niekorzystnie zarówno na nasze zdrowie, jak i otoczenie. Przedostające się do środowiska naturalnego szkodliwe substancje wraz z wodą i żywnością trafiają do naszego organizmu, w konsekwencji wywołując różnego rodzaju alergie.
Jaka oczyszczalnia na jaki grunt, czyli odwieczny dylemat: "oczyszczalnia biologiczna, czy oczyszczalnia ekologiczna"?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków powinna być za każdym razem dobierana w sposób indywidualny. Wybór odpowiedniej oczyszczalni ścieków jest niezwykle istotny. Jednym z najważniejszych czynników jest charakterystyka gruntów na terenie, gdzie planujemy montaż oczyszczalni. Zawsze należy więc uzyskać odpowiednią wiedzę.
Szambo kontra biologiczna oczyszczalnia ścieków - wady i zalety
Nosząc się z zamiarem wybudowania domu, przed większością ludzi staje pytanie: własna oczyszczalnia ścieków czy szambo? Nie jest na nie jednak tak łatwo odpowiedzieć. Decyzja zależy od bardzo wielu czynników, z którymi czasem po prostu należy się liczyć. Rozstrzygnięcie jej jest jednak bardzo ważne zarówno dla domu, jak i jego mieszkańców.
Czy mogę zamontować oczyszczalnię biologiczną EKO-BIO pod ciągiem komunikacyjnym?
Pod pieszym ciągiem komunikacyjnym (np. alejka w ogrodzie) - zawsze, jeśli jest to na przykład wjazd do garażu, to wszystko zależy od masy własnej pojazdu. Jednak nawet w skrajnych przypadkach, po zastosowaniu dodatkowych wzmocnień - oczyszczalnię można zamontować.