Akra EKO - uzdatnianie Bez soli, prądu i ścieków Magnetyzery do wody Ecomag
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 21062
Porady od Akra
Jak działa magnetyzer do wody?
Zakamienione czajniki, zmywarki i pralki. Częste awarie spowodowane przez kamień, który osadza się na sprzęcie AGD. Jak temu zapobiec nie pogarszając jakości wody? Bo przecież twarda woda, tak nieprzyjazna domowym sprzętom, jest bardzo korzystna dla zdrowia. Czy można zachować jej walory i jednocześnie zadbać o urządzenia, którym szkodzi? Okazuje się, że tak. Rozwiązaniem są magnetyzery do wody, które mogą być stosowane zarówno przez pojedyncze gospodarstwa domowe, jak i spółdzielnie czy wspólnoty obsługujące większą ilość mieszkań. Jak to działa?
Magnetyzery Ecomag® - Rzecznik Praw Obywatelskich o wodzie z kranu
Chociaż wodociągi dostarczają nam coraz lepszą wodę to popsuć ją może stan instalacji w domach. Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) zwraca uwagę, że polskie prawo nie określa kto jest zobowiązany do kontroli jakości wody w instalacji wewnętrznej budynków. Na tym odcinku nie jest ona kontrolowana.
Woda twarda czy miękka? Która woda jest dla nas zdrowsza?
Budynki mieszkalne obsługiwane przez zakłady wodociągowe, otrzymują wodę o parametrach jakościowych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5.12.2017r. Jest bezpieczna do spożycia przez ludzi i bogata m.in. w kationy wapnia i magnezu - niezbędne dla prawidłowego rozwoju organizmu.
Magnetyzery Ecomag: sposób na czystą instalację w mieszkaniu, domu jednorodzinnym i wspólnocie
Jeśli do celów sanitarno-bytowych używamy wody z miejscowego wodociągu najprościej jest założyć w nowym mieszkaniu, domu jednorodzinnym lub wspólnocie mieszkaniowej na instalację magnetyzery Ecomag. Będą blokowały od początku powstawanie osadów zwanych kamieniem kotłowym. Jeśli woda spełnia europejskie normy można w ten sposób chronić instalację bez stosowania soli, prąd, wody do płukania i usuwania potrzebnych w diecie wapnia i magnezu.
Magnetyzery Ecomag: Mniej spalin i oszczędność pieniędzy
Zamontowanie każdego bezprądowego i bezobsługowego magnetyzera Ecomag nawet na instalację wodną to bardzo mały mikrokrok w kierunku ochrony środowiska, a przy okazji oszczędność w domowym lub firmowym budżecie.
Akra: Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie
W zasobach polskiego internetu znajdują się tysiące wizytówek firm proponujących chemiczne uzdatnianie wody, w których wody średniotwarde i twarde (z węglanami wapnia i magnezu) przedstawiane są jako zagrożenie dla zdrowia człowieka i urządzeń. Proponowane są dwie podstawowe metody: wymiana jonowa (tzw. zmiękczacze) lub odwrócona osmoza (OR).
Akra: Magnetyzery w instalacjach wodociągowych
W polskich warunkach kamień kotłowy składa się głównie z węglanu wapnia i magnezu. Utrudnia przewodzenie ciepła i cyrkulację wody. Oznacza to straty energii i pieniędzy. Rozwiązaniem stosowanym od lat 30. XX wieku są magnetyzery. Ich wpływ na zmniejszenie intensywności wytrącania się osadów zależy od kilku aspektów, o których napisze w poniższym artykule.
Akra: Niedobór wapnia w wodzie pitnej - konsekwencje zdrowotne
W celu pozbycia się osadów powstających podczas ogrzewania wody kupujemy urządzenia zmiękczające czyli usuwające z wody do kanalizacji znaczne ilości wapnia i magnezu niezbędne człowiekowi. Lekarze dietetycy twierdzą, że i bez tego jest ich za mało w polskiej diecie, a najlepiej są przyswajalne z wody. Poniższe wyniki badań pokazują, że lepiej pić wodę badaną przez miejscowy Sanepid, a dzięki magnetyzerom Ecomag mieć czysty czajnik, pralkę, podgrzewacz itd.
AKRA: Magnetyzery Ecomag - sedno działania w instalacji domowej
Jakie korzyści można osiągnąć, dzięki zamontowaniu magnetyzera Ecomag w swoim domu? Najlepszą i najbardziej wiarygodną rekomendacją jest opinia klientów, którzy już stosują to urządzenie - poniżej obserwacje jednego z nich - Pana Michała:
AKRA: Magnetyzm zamiast chemii
Jeżeli używają Państwo wody z wodociągu to możecie być pewni, że jest ona uzdatniona i systematycznie badana, tym samym jest bezpieczna dla zdrowia. Wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 29 marca 2007r. (Dz. U. nr 61 poz. 417 z późniejszymi zmianami). Skład wody można sprawdzić na stronie Państwa wodociągów, które są systematycznie badane przez Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Nasuwa się jednak pytanie, jaka woda jest zdrowsza, twarda czy miękka?