Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły Gazowe kotły kondensacyjne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 119318
Porady od Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu wodorem? Kotły Bosch H2 Ready spalające wodór
Bosch Home Comfort jest gotowy na przyszłość wolną od emisji dwutlenku węgla, w tym na fazę przejściową, polegającą na połączeniu gazu ziemnego i wodoru o zmniejszonym śladzie węglowym. Przykładem mogą być ogniwa paliwowe. Do powszechnego zastosowania, również ze względu na koszty inwestycyjne, początkowo będą to głównie kotły gazowe przystosowane do spalania mieszanki gazu ziemnego i wodoru w stężeniu do 20% lub w dalszej kolejności - kotły spalające tylko czysty wodór.
Jakie są najczęściej popełniane błędy w czasie eksploatacji gazowych kotłów kondensacyjnych?
Współczesne wiszące gazowe kotły kondensacyjne to urządzenia kompaktowe, gwarantujące nie tylko najwyższe bezpieczeństwo użytkowania, ale również najwyższą sprawność i efektywność energetyczną. Urządzenia te mogą pracować bezawaryjnie latami, ale pod warunkiem, że w czasie eksploatacji będziemy przestrzegać kilku zasad.
Na co zwracać uwagę przy wyborze kotła gazowego?
Najlepiej sprawdzają się kotły z tzw. średniej półki cenowej, bez zbędnych gadżetów. Nie muszą mieć pilota czy wielowierszowego wyświetlacza.
Kotły ze zintegrowanymi zasobnikami ciepłej wody marki Bosch
Przy wyborze urządzenia grzewczego jednym z najważniejszych kryteriów jakim kierują się użytkownicy mieszkań oraz domów jest komfort użytkowania ciepłej wody.
Jakie są najczęściej popełniane błędy w czasie eksploatacji kotłów kondensacyjnych?
Współczesne wiszące gazowe kotły kondensacyjne to urządzenia kompaktowe gwarantujące nie tylko najwyższe bezpieczeństwo użytkowania, ale również wysoką sprawność i efektywność energetyczną podczas użytkowania.
Dlaczego warto oszczędzać energię?
Firma Junkers oferuje kotły kondensacyjne, których konstrukcja przyczynia się do oszczędności energii.
Jaki są zalety kotłów kondensacyjnych?
Kocioł kondensacyjny pozwala na odzyskanie ciepła „ukrytego” w mokrych spalinach, dzięki czemu jego sprawność energetyczna może być wyższa o 15–20% w porównaniu ze zwykłym kotłem.
Dlaczego pompy ciepła są tanie w eksploatacji?
Odpowiedź eksperta: Pompy ciepła to urządzenia pełniące głównie funkcje grzewcze, choć w ostatnim czasie wykorzystuje się je również do chłodzenia. Aby dostarczać ciepło do obiektu potrzebna jest energia cieplna. Większość energii w urządzeniach grzewczych pochodzi ze spalania paliw kopalnych: gazu ziemnego, oleju opałowego, węgla lub przetwarzania energii elektrycznej w energię cieplną. Za te wszystkie paliwa trzeba płacić w zależności od zużycia.
Gdzie zainstalować regulator temperatury?
Pomieszczenie, w którym zainstalujemy regulator temperatury (bądź jego czujnik temperatury) określa się mianem reprezentatywnego lub referencyjnego. Każda zmiana temperatury w tym pomieszczeniu zadecyduje o zmianach temperatury zasilania całej instalacji centralnego ogrzewania.
Jakie urządzenia i dlaczego są polecane do modernizacji źródła ciepła w domu jednorodzinnym?
Modernizacja źródła ciepła w domu jednorodzinnym, to inwestycja mogąca w niedalekiej przyszłości przynieść użytkownikowi znaczne oszczędności eksploatacyjne, ale pochopne decyzje lub powielanie wcześniej sprawdzonych schematów mogą czasami oznaczać niepotrzebne koszty zarówno podczas samej modernizacji, jak i użytkowania systemu grzewczego.
Kto może zainstalować urządzenie marki Junkers?
Urządzenie grzewcze może zostać zainstalowane przez każdego instalatora, który posiada odpowiednie uprawnienia państwowe tzw. "gazowe". Zalecamy, aby montaż urządzenia był wykonany przez Autoryzowanego Instalatora, który posiada niezbędną dokumentację techniczną pozwalającą wykonać poprawną instalację i konfigurację urządzeń.
Zastosowanie zasady kondensacji pary wodnej w technice grzewczej
Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.