Rozwiązania smart home są coraz popularniejsze wśród Polaków

Na zlecenie firmy Somfy przeprowadzono badanie, z którego wnika, iż 40% respondentów posiada urządzenia bądź systemy, które można zaliczyć do grona elementów domu inteligentnego. Z kolei niemal 3/4 badanych chciałoby mieć takie rozwiązania, gdyby kupowali nowy dom czy mieszkanie. Ankietowanym najbardziej zależy na zwiększonym bezpieczeństwie, energooszczędnośći i oszczędności czasu.

Rozwiązania smart home są coraz popularniejsze wśród Polaków
Somfy Somfy jest światowym liderem branży automatyki i napędów do bram, rolet, żaluzji, markiz oraz rozwiązań do domów
www.somfy.pl
Somfy Somfy jest światowym liderem branży automatyki i napędów do bram, rolet, żaluzji, markiz oraz rozwiązań do domów
Dane kontaktowe:
22 509 53 00
Marywilska 34, 03-228 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?

Smart home a dom inteligentny - czy są różnice?

Mogłoby się wydawać, że oba te pojęcia to synonimy i są bardzo dobrze znane. Jak pokazało badanie, w opinii respondentów nieco się od siebie różnią. Hasło "inteligentny dom" słyszało kiedykolwiek 88 proc. respondentów. Natomiast "smart home" zna 82 proc. badanych. Oba pojęcia najczęściej kojarzą się z nowoczesnością i sterowaniem za pomocą smartfona, energooszczędnością, bezpieczeństwem i dbaniem o zdrowie domowników.

Co stanowi esencję rozwiązań technologicznych, które wprowadzamy do swoich domów i mieszkań? To, że smart home ma możliwość dopasowania się do naszego stylu życia, by ułatwić nam wykonywanie codziennych czynności. Co więcej, jego istotą jest możliwość połączenia różnych urządzeń i rozwiązań w jeden system, który dzięki automatyzacji jest sojusznikiem w naszym aktywnym życiu – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Wyniki badań zleconych przez Somfy na temat wiedzy o domach inteligentnych 
Aż 60% osób posiadających urządzenia smart home zamierza bardziej rozbudować ten system domu. Z kolei 2/3 osób, które nie posiadają żadnych inteligentnych rozwiązań, chce takowe zainstalować w przyszłości fot. Somfy

W praktyce smart home Somfy to funkcjonalny ekosystem inteligentnego domu, który pozwala na sterowanie urządzeniami domowymi z jednej aplikacji w smartfonie. W jedną sieć rozwiązań możemy połączyć:

  • zautomatyzowane rolety,
  • żaluzje,
  • markizy,
  • pergole,
  • osłony wewnętrzne,
  • bramy wjazdowe i garażowe,
  • oświetlenie,
  • ogrzewanie,
  • kamery i alarmy.

Zalety smart home doceniane przez ankietowanych

Przeprowadzone badanie pozwoliło również poznać motywacje, jakimi kierują się użytkownicy decydując się na smart home. Najważniejszą z nich okazało się "ułatwienie codziennego życia". Taką odpowiedź wskazało aż 51 proc. respondentów. W dalszej kolejności wymieniali oni oszczędność pieniędzy oraz wygodę, komfort i bezpieczeństwo domu.

Obserwujemy znaczący wzrost świadomości na temat smart rozwiązań, ale także ich użyteczności. Coraz więcej osób zwraca przy tym również uwagę na kwestie bezpieczeństwa urządzeń oraz danych, które się w nich znajdują. Nasze produkty poddawane są rygorystycznym testom, dzięki którym możliwe jest uzyskanie certyfikacji potwierdzającej najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przykładem jest centrala smart home TaHoma switch, która jako pierwsze urządzenie z gamy rozwiązań domów inteligentnych uzyskała certyfikat UL. Dzięki smart home możemy być spokojni i bliżej domu, niezależnie gdzie obecnie przebywamymówi Marcin Kubiszak, dyrektor marketingu Somfy Polska.

źródło i zdjęcia: Somfy