Aluprof prezentuje system Redukcji Ugięć Rygli

System Redukcji Ugięć Rygli - w skrócie RUR - to wyjątkowe i innowacyjne rozwiązanie zaprojektowane przez Aluprof. Pozwala na wykonanie szerokich kwater przeziernych w ścianach osłonowych słupowo-ryglowych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zawodzą tradycyjne systemy. System przeznaczono dla fasad Aluprof MB-SR50N oraz MB-SR60N.

Aluprof prezentuje system Redukcji Ugięć Rygli
Aluprof S.A. Systemy aluminiowe
Dane kontaktowe:
+48 (33) 819 53 00, +48 (33) 822 05 12
Warszawska 153 43-300 Bielsko-Biała

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zalety systemu RUR od Aluprof

Rozwiązanie RUR wykorzystuje zasadę włączenia do współpracy statycznej szyby zespolonej jako tarczy. Ta poprzez specjalnie zintegrowany system wieszaka wspiera w środku rozpiętości rygiel, który doznaje ugięcia od ciężaru szyby. Przez tak zaprojektowany sposób na ograniczenie ugięć rygla, możliwe jest wykonywanie szerokich kwater (tym samym długich rygli) o długości nawet 4 m, jednocześnie spełniając wymagania ugięcia rygla wg normy PN-EN 13830 (L/500 lub 3 mm). Aluprof w systemach fasad słupowo-ryglowych posiada również łączniki rygiel – słup o nośności 5,5 kN co pozwala na stosowanie szyb o maksymalnym ciężarze aż 1100 kg.

System Redukcji Ugięć Rygli
System Redukcji Ugięć Rygli fot. Aluprof

Przez zastosowanie nowoczesnych technologii dostępnych w ofercie Aluprof, dotychczas znane bariery architektoniczne w projektowaniu ścian osłonowych słupowo-ryglowych zostały pokonane. Dzięki Aluprof istnieje możliwość budowy dużych, szerokich, panoramicznych przeszkleń w fasadach budynku.

Przed wprowadzeniem do oferty system Redukcji Ugięć Rygli przeszedł długie, trudne i wymagające badania przy współpracy z Politechniką Śląską. Poza badaniami wytrzymałościowymi wykonano testy środowiskowe ITT oraz zniszczeniowe, które potwierdziły skuteczność rozwiązania, a wyniki zostały potwierdzone stosownymi raportami. Redukcja Ugięć Rygli to kolejne rozwiązanie Aluprof, które w celu ochrony wartości intelektualnej i myśli technicznej, zostało opatentowane w Europejskim Urzędzie Patentowym EPO.

źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.