Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

W harmonii z naturą - drewniana elewacja

Elewacja z drewna do bardzo dobre rozwiązanie na poprawienie wyglądu budynku. Drewno znakomicie odświeża elewację budynku i pięknie wpisuje się w krajobraz. Ten jakże bliski naturze surowiec położony na elewacji przy odpowiedniej impregnacji będzie również trwały.

W harmonii z naturą - drewniana elewacja
Gdańskie Składy Drzewne Drewno budowlane
skladydrzewne.pl
Gdańskie Składy Drzewne Drewno budowlane
Dane kontaktowe:
58 301-12-07, 58 305-35-51
Litewska 1, 80-719 Gdańsk

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Elewacja z drewna - niestarzejące się piękno

Jeśli zależy nam na utrzymaniu efektu nowego drewna na długi czas sięgnijmy po kilka porad, aby nie pozwolić mu się zestarzeć. Regularna renowacja, impregnacja, odpowiednie położenie elewacji – te czynniki są niezbędne, aby drewno zachowało swój piękny wygląd na długo.

Jaki rodzaj drewna może być stosowany na elewację?

Deski elewacyjne powstają z drewna iglastego lub egzotycznego. Najpopularniejsze gatunki to: sosna, świerk skandynawski, modrzew syberyjski oraz egzotyczne takie jak samba czy cedr kanadyjski. Drewno na elewację powinno być suche. Wilgotność drewna musi mieścić się w przedziale 12-18%, dzięki czemu nie będzie podatna na odkształcanie i bardzo dobrze przyjmie impregnat lub olej.

Gdańskie Składy Budowlane - poznaj ofertę firmy

Szare drewno - spektakularny efekt postarzania

Efekt szarego drewna również zyskuje na popularności. Patyna pokrywająca drewno pasuje nie tylko do domów nawiązujących do tradycji, ale także tych najnowocześniejszych. Jeśli chcemy osiągnąć równomierny efekt patynowania należy zastosować lazurę poszarzającą.

Efekt szarego drewna na elewacji
Efekt szarego drewna na elewacji

W jaki sposób układana jest elewacja z drewna

Elewacja może odmienić wygląd każdego domu, umiejętne użycie drewna podkreśli przestrzenność bryły. Przy ułożeniu drewna w górnej części elewacji budynek nabiera lekkości. Poziome deski wykańczające część parterową mogą sprawić, że dom wyda się niższy i bardziej rozłożysty. Takie ich ułożenie jest chętnie wykorzystywane w nowoczesnej architekturze. Umieszczenie desek w pionie nawiązuje do dawnych prostych budynków gospodarczych, na przykład stodół.

źródło i zdjęcie: Gdańskie Składy Drzewne