Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Gdzie powinna znajdować się domowa apteczka?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-09-10

Gdy znajdziemy się w awaryjnej sytuacji i doraźna pomoc medyczna jest nam wyjątkowo potrzebna, rozpoczyna się gorączkowe poszukiwanie plastrów czy opatrunków. Prostym rozwiązaniem jest zadbanie o domową apteczkę, która umieszczona będzie zawsze w tym samym miejscu. Eksperci z firmy CORAM DIY podpowiadają, jak wygospodarować na nią miejsce w każdej łazience.

Miejsce ma znaczenie - kuchnia czy łazienka?

Każdy dom rządzi się własnymi zasadami. Sporo zależy od tego, gdzie jest więcej miejsca. Niezmienną zasadą jest to, aby leki nie były przetrzymywane razem z żywnością, a większość z wyposażenia domowej apteczki powinno być zabezpieczonych przed światłem. Właśnie z tego względu najczęstszym miejsce, w którym przechowywane są leki jest łazienka.

Apteczka zawsze pod ręką

Zazwyczaj leki przechowywane są w łazienkowej szafce za lustrem. Kilka różnych modeli oferuje kolekcja Tiger Frames. Do nich można od razu dokupić oświetlenie górne Alya, Eros czy Helena. Odpowiednia widoczność jest szczególnie ważna w przypadku dawkowania czy czytania instrukcji leków.

Kupując markowe lampy, możesz sprawdzić w katalogu firmy jasność podaną w lumenach. Najwięcej to ok. 1500 lumenów, a najciemniejsze lampki mają ok. 200. Wymienione lampy Tiger mają ok. 900 – 950 lumenów, a więc odznaczają się dużą jasnością. Dodatkowo możesz dokupić do nich czujnik ruchu, by uruchamiały się za każdym razem, gdy znajdziesz się przed łazienkowym lustrem. Dzięki temu w awaryjnej sytuacji nie musisz szukać włącznika, by znaleźć domową apteczkę.

Odpowiednio zabezpieczone leki 

Niezwykle istotne jest właściwe zabezpieczenie leków, zwłaszcza gdy w domu znajdują się dzieci lub zwierzęta. Szafka nad lustrem sprawdzi się idealnie również ze względu na wysokość na jakiej się znajduje. Dość dobrze sprawdzają się też najwyższe półki pionowych szafek jak Tiger Boston lub Tiger Frames.

Wyposażone są nie tylko w ciche zamknięcie, ale również łatwo można je zabezpieczyć mechanizmem blokującym wnętrza mebli przed dziećmi. Na dodatkowe zabezpieczenie zasługują najsilniejsze leki czy ostre przedmioty. W tej sytuacji sprawdzą się lekkie, szczelne pudełeczka z lusterkiem jak Sealskin Grace dostępne w wersji białej i kremowej.

Atrakcyjny wygląda szafki na leki urozmaici wnętrze łazienki

A może specjalnie oznaczona?

Poza umieszczeniem domowej apteczki w zwykłej szafce, możesz też zdecydować się na osobne miejsce na leki. Na pchlich targach da się czasem dostać zabytkowe apteczki w formie wiszącej szafki oznaczonej stylowym, czerwonym krzyżykiem. Nowoczesne warianty mogą mieć dodatkowo zamknięcie na kluczyk.

Sprawdzają się szczególnie w dużych łazienkach. Ich największym plusem jest fakt, że mogą zawisnąć bardzo wysoko. Aby dodatkowo uchronić je przed dziećmi czy innymi niepowołanymi osobami, taką szafkę możesz umieścić wewnątrz większej, jak wspomniane pionowe modele Tiger Boston czy Frames. To zapewnia idealne bezpieczeństwo umieszczonych w środku leków.

Źródło i zdjęcia: Coram 

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum