Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Silikony, akryle, pianki montażowe

Jesienne naprawy rynien i dachów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-11-07

Silny wiatr, ulewny deszcz czy śnieżyca to wystarczające powody, aby sprawdzić szczelność pokrycia dachowego, zanim zima się rozgości na dobre. W ofercie firmy Soudal znaleźć można niezawodne produkty dekarskie, dzięki którym samodzielnie usunie się drobne usterki.

Uszkodzone dachówki lub obróbka komina mogą być przyczyną zacieków i nalotów pleśni na suficie czy też zniszczonej instalacji elektrycznej. Czasami źródłem problemów jest też wadliwy system rynnowy - jeżeli woda opadowa nie jest poprawnie odprowadzana z dachu, to elewacja domu prędzej czy później poważnie na tym ucierpi.

Regularne przeglądy stanu technicznego dachu i rynien pozwolą wykryć ewentualne nieprawidłowości i usunąć je. Niektóre naprawy można wykonać samodzielnie, pod warunkiem, że wykorzystane zostaną sprawdzone materiały dekarskie.

Przydatny na pewno będzie uszczelniacz dekarski Soudal, który stosuje się przy uszczelnianiu kołnierzy okien dachowych i kominów, a także przy naprawie rynien i rur spustowych. Ma bardzo dobrą przyczepność min. do betonu, ceramiki, metalu, szkła, kamienia, drewna i tworzyw sztucznych, a ponadto można go używać nawet na wilgotnych powierzchniach. Preparat nie powoduje korozji i nie przebarwia brzegów materiałów porowatych, jednak ze względu na zawartość rozpuszczalników nie należy go stosować do polistyrenu i na podłożach wrażliwych chemicznie.

Obróbki dekarskie masztów antenowych i włazów dachowych oraz uszczelnienia szwów i rozerwań w rynnach pozwoli wykonać taśma Soudaband z bitumicznym lepiszczem. Nie trzeba jej podgrzewać i jest perfekcyjnie przyczepna do większości materiałów budowlanych. Taśma jest do wyboru w czterech kolorach: aluminiowym, grafitowym, ceglastym i brązowym.

Przy klejeniu i uszczelnianiu blach, rynien i obróbek dekarskich idealnie sprawdzi się również Colozinc marki Soudal. Ten klej-uszczelniacz jest wysoce odporny na działanie czynników atmosferycznych, promieni UV i wielu chemikaliów. Po utwardzeniu można go pokryć praktycznie wszystkimi rodzajami farb.

Produkty dekarskie Soudal dla branży DIY są łatwe w aplikacji i nie wymagają zastosowania specjalistycznych narzędzi. Z ich pomocą każdy da sobie radę z drobnymi usterkami i zadba o dach w okresie jesienno-zimowym.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum