Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Narzędzia Proxxon od 20 lat na polskim rynku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-08-26

Głównie z myślą o mechanikach, optykach, złotnikach i modelarzach – narzędzia ręczne i mikroelektronarzędzia niemieckiego producenta dwie dekady temu pojawiły się w Polsce.

Wysoka jakość narzędzi na każdy rynek

W przypadku mechaniki w wersji „mikro” nie ma miejsca na choćby najdrobniejsze błędy. „Dlatego ci, którzy na co dzień zajmują się obróbką małych elementów, wiedzą, że nie ma tu miejsca na półśrodki i brak staranności” – mówi Michał Ostrowski, menadżer marki Proxxon w Lange Łukaszuk, ekspert branży narzędzi ręcznych i mikroelektronarzędzi.

Oznacza to, że użyto jedynie najlepszych materiałów do produkcji narzędzi, które wykonane były pod rygorystyczną kontrolą jakości.

Nie ma żadnego znaczenia, czy to rynek Europy Zachodniej, czy Polski. W każdym razie na pewno nie dla niemieckiego producenta, który od dziesięcioleci zajmuje się tworzeniem mikroelektronarzędzi (pod nazwą Proxxon Micromot) i profesjonalnych narzędzi ręcznych (Proxxon Industrial).

Mikromaszyny na jubileusz

Przez 20 lat firma Proxxon Micromot wprowadziła na rynek frezarki, wiertarki, szlifierki, polerki, grawerki – w sumie ponad 50 różnych mikromaszyn, które mają sprostać każdemu zadaniu z zakresu mikromechaniki. Są one kompatybilne, a często jedno urządzenie potrafi wykonywać wiele zróżnicowanych operacji – wystarczy dobrać odpowiednie oprzyrządowanie.

Wyspecjalizowany osprzęt to jeden z najważniejszych elementów spójnego systemu stworzonego przez Proxxona” – wyjaśnia Michał Ostrowski.

Musi być tak różnoraki, jak potrzeby posługujących się nim osób. A są to zarówno modelarze, jak i złotnicy czy protetycy” – zaznacza. Urządzenia te ułatwiają pracę, nie męczą użytkownika i zapewniają mu gwarancję jakości efektu końcowego.

Wspólne cechy, którymi je obdarzono to:

  •  Niewielka waga ułatwia operowanie urządzeniem
  •  Ergonomicznie ukształtowane obudowy (wykonane z najwyższej jakości poliamidu) zapewniają pewny chwyt. Przy okazji wyróżniają się niezwykle estetycznym wyglądem.
  •  Głowice są tworzone z ciśnieniowego odlewu aluminium, a napęd stanowią wysokiej jakości japońskie silniki (oznaczają się wysokim momentem obrotowym, precyzją działania oraz stabilną, cichą pracą i brakiem wibracji).

Narzędzia odporne na warunki atmosferyczne

Wygoda, jakość i trwałość są również cechami wspólnymi narzędzi i kluczy warsztatowych ze znakiem „Proxxon”. Podstawowym składnikiem służącym do wyrobu wszelkich elementów jest specjalna stal chromowo-wanadowa z wysoką zawartością związków węgla (co gwarantuje odpowiednią twardość).

To zapewnia kluczom i nasadkom odporność na działanie przenoszonych sił. Żeby zaś skutecznie opierały się zakusom czynników atmosferycznych i agresywnej chemii, są dwukrotnie niklowane, a potem jeszcze raz chromowane matową powłoką. 

"Co bardzo ważne, grzechotki kluczy są wykonywane z jednego elementu – bez spawania. Poza tym dysponują dużą liczbą zębów, które jednocześnie się zazębiają, co gwarantuje stabilność i możliwość przenoszenia ekstremalnych momentów" – wyjaśnia ekspert branży narzędzi ręcznych z Lange Łukaszuk.

"Dlatego realne wartości przenoszenia momentu obrotowego są w ich przypadku znacznie wyższe niż te wymagane przez europejskie normy DIN/ISO" – podkreśla Michał Ostrowski.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Lange Łukaszuk, LŁ

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum