Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Czy blachodachówka z posypką ceramiczną oprze się siłom natury i żywiołom?

Wybór materiałów, z których tworzy się dachówki, jest bardzo duży - betonowe, ceramiczne, blacha dachowa czy też gont bitumiczny. Trzeba jednak sprawdzić, który materiał tak naprawdę jest trwały, ponieważ wiele z powszechnie wykorzystywanych pokryć dachowych nie jest jednak w stanie sprostać wymagającym warunkom pogodowym.

Czy blachodachówka z posypką ceramiczną oprze się siłom natury i żywiołom?
GERARD® ROOFS Blachy dachowe z posypką ceramiczną
gerardroofs.pl
GERARD® ROOFS Blachy dachowe z posypką ceramiczną
Dane kontaktowe:
22 575 52 25
Modularna 3a, 02-238 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Dlaczego blachodachówka z posypką -  czy to dobry wybór?

Przed zdecydowaniem się na konkretne rozwiązanie, należy ustalić, jakie cechy powinno mieć idealne pokrycie. Dachówki muszą być wytrzymałe i solidne, a jednocześnie lekkie. Dlaczego? Jeśli w remontowanym domu dach okaże się za ciężki, przestarzała więźba dachowa może ulec uszkodzeniu.

Im lżejszy jest materiał, tym mniejsza szansa na naruszenie konstrukcji. Blachodachówka z posypką wulkaniczną jest nawet do 7 razy lżejsza od innych materiałów. Jest również bardzo solidna - specjalny system mocowań sprawia, że elementy pokrycia zazębiają się, tworząc praktycznie jednolitą i nienaruszalną konstrukcję.

Blachodachówka GERARD w czasie silnych wiatrów

Silne wiatry i huragany to zjawiska, z którymi w naszym klimacie mamy coraz częściej do czynienia. Niestety, wykonanie wielu pokryć dachowych skutkuje tym, że nie są odporne na gwałtowne wiatry.

Powodem tego jest ciśnienie rosnące pod powierzchnią dachu - wiatr dostaje się pod dachówki przez otwory i szczeliny i podrywa je do góry. Zapobiec temu pozwala system montażu stosowany przez firmę GERARD - panele są umocowane horyzontalnie w 8 różnych punktach przy pomocy zapięć lub gwoździ do łat dachowych.

Odporność blachodachówek GERARD na opady atmosferyczne

Dzięki zastosowaniu posypki wulkanicznej, która zabezpiecza panele dachowe przed skutkami silnych uderzeń, blachodachówka jest odporna na silne gradobicia. Rozwiązanie jest również odporne na negatywne działanie mrozu.

Blachodachówki pokryte są specjalną posypką, która sprawia, że powierzchnia dachu jest szorstka. To bardzo ważne w przypadku zalegającego przez zimę śniegu. Zamiast osuwać się i tworzyć zagrożenie dla domowników, śnieg zostaje na dachu, gdzie może spokojnie stopnieć. To świetna alternatywa dla zapór śnieżnych.

Zachowanie blachodachówki z posypką ceramiczną w czasie pożaru

A co w przypadku pożaru? Ogień szybko się rozprzestrzenia, często przechodząc właśnie na pokrycie dachowe.W tym przypadku zastosowanie blachodachówki z posypką także okazuje się korzystne.

Przede wszystkim lżejszy dach to mniejsze ryzyko zawalenia się konstrukcji budynku podczas pożogi. Po drugie materiały, z których wykonuje się dachy GERARD, są niepalne i odporne na ogień. Dzięki szczelnemu pokryciu iskry oraz ogień nie dostaną się pod powierzchnię dachówki.

źródło i zdjęcia: Ahi Roofing, marka GERARD