Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Grzejniki REGULUS®-system nie są konwektorami

Konwektory to grzejniki w których układ grzejny - wymiennik wodny lub spirala elektryczna - umieszczony jest wewnątrz obudowy, z którą się nie styka. Powierzchnia zewnętrzna konwektora jest chłodna. Konwektor grzeje tylko w drodze konwekcji, która bywa wspomagana wentylatorem.

Grzejniki REGULUS®-system nie są konwektorami
REGULUS - system REGULUS®-system - niskotemperaturowe systemy grzewcze
www.regulus.com.pl
REGULUS - system REGULUS®-system - niskotemperaturowe systemy grzewcze
Dane kontaktowe:
33 496 99 99, 33 815 10 25
Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Przytoczona definicja konwektora nie odpowiada budowie i charakterystyce pracy grzejników REGULUS®-system. Charakterystyka pracy regulusów jest analogiczna do pracy grzejników panelowych, z tym że regulusy są znacznie dynamiczniejsze, lepiej sterowalne (dzięki małej masie całkowitej mają niską bezwładność cieplną).

Klasyczny podział grzejników uwzględnia trzy grupy grzejników: płytowe (panelowe) z wszelkimi modyfikacjami, żeberkowe - żeliwne i aluminiowe oraz konwektorowe w mylącym skrócie zwane "konwektorami". Podział byłby prawidłowy, gdyby opisywał jedną tylko cechę: np. typ budowy. Tymczasem w podział ten wmieszał się sposób działania: "grzejniki konwektorowe", czyli grzejniki oddające ciepło przez konwekcję oraz pozostałe grzejniki, grzejące w sposób mieszany: przez promieniowanie i konwekcję. Nastąpiło pomieszanie dwóch cech: budowy i funkcji.

Regulusy nie mieszczą się w tej nomenklaturze. To czwarty rodzaj grzejników budową zbliżony do konwektorów, a charakterystyką pracy do panelowych.

Grzejniki REGULUS®-system oddają ciepło w drodze promieniowania z rozbudowanej powierzchni i w drodze konwekcji, a zatem w sposób analogiczny do grzejników płytowych.

źródło i zdjęcia: REGULUS - system