Połączenie tradycji z nowoczesnością, czyli CSK w Lublinie z produktami Oras

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to miejsce niezwykłe, które, choć oficjalnie otwarte w 2017 roku, posiada już głęboko zakorzenioną historię. "Teatr w Budowie", bo taki budynek zyskał przydomek, to dziś instytucja kulturotwórcza, w której tradycja i dziedzictwo lubelskiego regionu przenika się z nowoczesnością przejawiającą się licznymi zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami.

Połączenie tradycji z nowoczesnością, czyli CSK w Lublinie z produktami Oras
Oras Olesno Baterie elektroniczne i bezdotykowe
Oras Olesno Baterie elektroniczne i bezdotykowe
Dane kontaktowe:
800 518 469
Leśna 2, 46-300 Olesno

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie to instytucja, której budowa rozpoczęła się w 1974 roku. Niedługo po rozpoczęciu prac proces został wstrzymany, czego przyczyną był kryzys lat osiemdziesiątych i niedoszacowanie kosztów inwestycji. Budynek ten na przestrzeni lat stał się pomnikiem z jednej strony niespełnionych ambicji i planów, braku efektywności, a z drugiej - marzeń. Po okresie odzyskania niepodległości, gdy Polska była już krajem wolnym, w latach 90-tych postanowiono wznowić budowę. W 2015 roku prace na gmachem dobiegły końca, a oficjalne otwarcie odbyło się dwa lata później. Dziś CSK Lublin to miejsce edukacji kulturalnej dla młodzieży i dorosłych, zderzania się ze sztuką, poznawania nowych odmiennych sposobów myślenia, pobudzania ciekawości, pokazywania odmienności i budowania poczucia wspólnoty. Oddane do użytkowania przestrzenie sprzyjają spotkaniom i długim rozmowom o szeroko pojętej sztuce.

Bateria bezdotykowa

Obiekt mieści na powierzchni 23 544,97 m2 salę Operową, Kinową, Kameralną, Baletową i sale Wielofunkcyjne. Do dyspozycji gości oddano już bistro, browar i klubokawiarnię. Niedługo będzie można także korzystać z otwartej na terenie CSK restauracji. We wnętrzach Centrum Spotkania Kultur spotkać można zaawansowaną technologię, która ma uprzyjemniać spędzany tam czas. Jednym z elementów świadczących o nowoczesnych rozwiązaniach zastosowanych w budynku jest funkcjonalna armatura sanitarna sygnowana fińską marką Oras. Znajdujące się w tamtejszych łazienkach baterie bezdotykowe znacząco podnoszą higienę użytkowania i pozwalają oszczędzać wodę, zmniejszając tym samym comiesięczne opłaty za utrzymanie budynku.

Łazienka w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

- "CSK Lublin to nasz obiekt referencyjny, w którym zastosowano baterie elektroniczne oszczędzające wodę na poziomie nawet 50%  i utrzymujące wysoki poziom higieny. Modele te wyposażone są w czułe sensory ruchu, dzięki czemu samodzielnie zamykają i otwierają przepływ wody w momencie pojawienia się dłoni w ich pobliżu. Sama powierzchnia baterii, przez brak kontaktu z wodą, dłużej utrzymuje swój nieskazitelny wygląd, dając użytkownikom większy komfort korzystania z łazienek publicznych" - mówi Joanna Gręda, kierownik marketingu w Oras.

Nad projektem inwestycji czuwało biuro architektoniczne Stelmach i Partnerzy, któremu udało się pogodzić niezwykle nowoczesną, wręcz futurystyczną bryłę z tradycją i dziedzictwem całego regionu, którego budynek jest wyrazem. Fasada CSK Lublin to idealne miejsce do organizowania pokazów multimedialnych, które często stanowią nawiązanie do istotnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Takie atrakcje sprzyjają spotkaniom towarzyskim i tworzą okazje do wspólnego spędzania czasu.

źródło i zdjęcia: Oras Olesno