Brunner: Zyskaj orientację w wyborze kominka

Przy całej wielości rodzajów pieców i kominków nietrudno stracić orientację: wszędzie duża szyba i podobna moc grzewcza — ale czemu aż tak różne ceny? Z tego powodu chcemy najpierw podzielić piece i kominki na trzy podstawowe grupy.

Brunner: Zyskaj orientację w wyborze kominka
Brunner Wkłady do pieców kaflowych, wkłady kominkowe i piece wolno stojące
Dane kontaktowe:
885 531 477
Zellhuber Ring 17-18 8430 Eggenfelden, Niemcy

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Indywidualne piece kaflowe i kominki

Gdy chcesz się wyróżnić: tutaj potrzeba wiedzy i wieloletniego kształcenia aż do uzyskania tytułu mistrza zduńskiego. Trudno o lepsze doradztwo w zakresie technicznych i architektonicznych szczegółów planowanego pieca lub kominka, niż w zakładach partnerskich firmy BRUNNER! Rozmowa zaczyna się najczęściej od ustalenia pożądanej funkcji grzewczej przy uwzględnieniu zapotrzebowania cieplnego i stylu życia mieszkańców. Potem przechodzimy do ustaleń dotyczących form geometrycznych czy wyboru materiałów, bądź możliwości dopasowania do planowanej aranżacji wnętrza. Na tym etapie omawia się także szczegóły techniczne dotyczące bezpieczeństwa pożarowego, wymiarów komina, dopływu powietrza do spalania czy współpracy z instalacją wentylacyjną.

Gorąco polecamy, jeśli poszukują Państwo dobrych, indywidualnych rozwiązań.

Systemy pieców i kominków

W firmie BRUNNER rozumiemy przez to dobre palenisko w zestawie z prefabrykowaną obudową wykonaną metodami przemysłowymi. Dobrego pieca czy kominka nie da się postawić szybciej ani taniej — czas montażu zwykle nie przekracza jednego dnia roboczego. To idealne wyjście dla ludzi, którzy szukają wysokiej klasy gotowych zestawów, które można postawić na niewielkiej powierzchni.

Piecyki wolnostojące

Dostarczyć, rozpakować, podłączyć do komina, napalić: przemysłowo wykonany piecyk pozwala szybko rozpocząć swoją przygodę z paleniem drewnem. Występują modele wykonane z żeliwa i stali, z obudową z kamienia lub ceramiki. Taki piecyk szybko się nagrzewa i daje dużo ciepła, ale istnieje przy tym ryzyko przegrzewania pomieszczeń.

Chętnie stosowany w domach letniskowych lub jako „wyjście awaryjne” na wypadek, gdyby zawiódł podstawowy system grzewczy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

źródło i zdjęcia: Brunner