Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Bramy garażowe, automatyka

Moskitiery okienne Wichers - dom bez owadów!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-04-10

Moskitiera okienna przeciw owadom nadaje się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej, tak z PCV jak i drewnianej czy aluminium. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie za pomocą uchwytów typu "Z", czy też obrotowych, bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że zamontowana na oknie moskitiera podwyższa jego funkcjonalność i chroni skutecznie nasze pomieszczenia przed owadami.

Montaż i ściągnięcie moskitiery nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Profil moskitiery wykonany jest z walcowanego aluminium o przekroju prostokąta z wargą maskującą lub bez. Malowany jest farbami proszkowymi w kolorze podstawowym białym, czekoladowy-brąz i złoty dąb. Elementy profilu moskitiery są łączone w ramkę przy pomocy narożników wykonanych z PCV.

W ramce profilu moskitiery montowana jest siatka koloru popielatego lub czarna, która wykonana jest z włókien szklanych powlekanych PCV, o wymiarach oczek ca. 1 x 1 mm.

Moskitiera drzwiowa otwierana na zawiasach stanowi doskonałą ochronę przed owadami, gwarantując swobodne korzystanie z balkonów i tarasu. Nie ogranicza widoczności w świetle drzwi. Wykonana jest ze specjalnych aluminiowych profili drzwiowych z poprzeczką w środku lub bez. Moskitiery balkonowe wykonujemy w kolorach białym, brązowym lub na życzenie klienta w dowolnym kolorze z palety RAL. Rama drzwiowa wypełniona jest siatką z włókna szklanego koloru popielatego lub czarna. Istnieje możliwość wypełnienia dolnej części ramy do 80 cm wysokości przeźroczystą płytą z tworzywa sztucznego (chroni przed uszkodzeniem siatki przez zwierzęta domowe). Moskitiera drzwiowa mocowana jest z jednej strony za pomocą zawiasów do futryny drzwi, a z drugiej strony przy pomocy zamka kulkowego utrzymywana jest w pozycji zamkniętej. Moskitierę drzwiową można montować zarówno do drzwi z PCV, jak i drewnianych.

INSTRUKCJA KONSERWACJI MOSKITIERY

Moskitierę, która uległa zabrudzeniu, po zdjęciu z okna, należy myć gąbką letnią wodą z dodatkiem mydła. Po usunięciu zabrudzenia spłukać czystą wodą. Do mycia nie używać detergentów. Moskitiera jest wyrobem przystosowanym do używania przez okres całego roku. Demontaż moskitiery na okres zimy przedłuża jej żywotność.

źródło i zdjęcia: Wichers

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum