Sprawdzają się w miejscach szczególnie trudnych do ogrzania. Konstrukcja ich wymienników gwarantuje najwyższe osiągi.
Modele Zehnder Terraline – z konwekcją naturalną dostępne są w czterech wysokościach (90, 110, 145, 190) i pięciu głębokościach (170, 215, 255, 340, 420), natomiast modele Zehnder Terraline Neo – z konwekcją wymuszoną - w czterech wysokościach (90, 110, 145, 190) i czterech głębokościach (170, 215, 255, 340). Długość pojedynczego grzejnika zaczyna się od 800 mm, a kończy na 4800 mm. Ofertę standardową uzupełniają rozmiary pośrednie i dostosowane do projektu wykonania specjalne (wykonania kątowe i łukowe, wycięcia pod kolumny, łączenie w serii, mocowania do podłóg pływających).
Do wyboru do koloru
Zalety Zehnder Terraline to przede wszystkim: krótki czas nagrzewania, niewidoczny system grzewczy, idealne ogrzewanie przy dużych przeszkleniach, bezgłośna praca, szeroka paleta modeli, niewidoczna technika przyłączeniowa, szerokie możliwości zastosowania, zapobieganie opadaniu zimnego powietrza przy wysokich przeszklonych fasadach.Same grzejniki są oczywiście po montażu niewidoczne dla użytkowników – przykrywa się je dekoracyjną kratką podłogową w wersji zwijanej lub linearnej. Rama okalająca jest standardowym elementem wyposażenia grzejnika (montowana fabrycznie) i wykonana jest z aluminium anodowanego.
Kratka dekoracyjna dostępna jest w szerokiej gamie modeli do wyboru zarówno w wersji aluminiowej (kolory: aluminium naturalne, brąz lub czerń) jak i drewnianej (kolory: buk naturalny, buk bejcowany, dąb naturalny, dąb bejcowany) bez dodatkowej opłaty, natomiast na życzenie klienta również w wersji ze stali nierdzewnej oraz elastyczna na podkładzie z tworzywa sztucznego.
Rozwiązania systemowe
Grzejniki kanałowe Zehnder Terraline dają możliwość połączenia z systemem wentylacji mechanicznej Zehnder Comfosystems. W tym przypadku grzejniki kanałowe są wykorzystywane dodatkowo jako wywiewy powietrza
świeżego. Kanały dystrybucji powietrza są montowane w stropie (InFloor) lub na nim (OnFloor).
W zależności od modelu i wysokości podłogi kanały dystrybucji powietrza mogą zostać poprowadzone również w przestrzeni międzypodłogowej. Zalety takiego podłączenia to: przyjemny klimat pomieszczenia, brak konieczności zmian w aranżacji budynku i danego wnętrza, zintegrowane ze stropem betonowym lub podłogą kanały wentylacyjne, bezgłośna praca, brak dodatkowych kratek wentylacyjnych. Ponadto systemy komfortowej wentylacji marki Zehnder, dzięki wydajnej i higienicznej wymianie powietrza z odzyskiem ciepła do 95%, to gwarancja najwyższego komfortu i najlepszej jakości komponentów, teraz z przedłużoną 5-letnią gwarancją. Kto stawia na jakość, ten wygrywa.
źródło i zdjęcia: Zehnder Polska Sp. z o.o.