Są one przeznaczone do ogrzewania wody oraz wspomagania centralnego ogrzewania. Nasze zestawy zawierają wszelkie niezbędne elementy, w tym często takie, których wiele konkurencyjnych firm nie uwzględnia. Za ich skuteczność i zgodność z wymaganiami najsurowszych norm europejskich zostały wyróżnione certyfikatem SOLAR KEYMARK.
W ofercie posiadamy 2 rodzaje kolektorów – płaskie i próżniowe. Różnią się one budową, parametrami eksploatacyjnymi oraz wydajnością.
Zalety kolektora płaskiego:
- trwała, nowoczesna obudowa z 1 kawałka blachy aluminiowej
- wysokoselektywny absorber
- hartowana szyba solarna odporna na gradobicie, pokryta antyrefleksyjną powłoką
- redukcja straty energii poprzez specjalną izolację
- możliwość montażu na dachu płaskim i skośnym oraz na gruncie
- absorpcja po 95% przy emisji na poziomie 5%
- idealny do ogrzewania wody użytkowej
Żywotność naszych kolektorów wynosi minimum 25 lat.
Jak to działa?
Kolektor pobiera energię z promieniowania słonecznego - bezpośredniego lub rozproszonego, ogrzewając umieszczony w kolektorze i pochłaniający promieniowanie absorber. Ten z kolei ogrzewa czynnik grzewczy, który doprowadzany jest do zasobnika, gdzie ogrzewa wodę użytkową.
Zasobnik jest bardzo istotnym elementem każdej instalacji solarnej, gdyż to w nim magazynujemy energię cieplną uzyskaną za pomocą kolektorów słonecznych, dla prawidłowego funkcjonowania instalacji musi on więc być odpowiednio dobrany. Zbiorniki REGESS® ENERGY gwarantują doskonałe parametry.
źródło i zdjęcie: Regess