Inspiracją dla stylu marokańskiego są dywany i tkaniny wytwarzane w różnych częściach tego kraju. Najpopularniejszym motywem jest tzw. marokańska koniczyna i ten właśnie wzór odnajdziemy m.in. na dywanach Artisan. W modzie są również motywy folkowe, których przykładem jest dywan Parzenica2.
Styl contemporary (zwany również transitional) z kolei stanowi nowatorskie połączenie klasyki z nowoczesnością. Jest to klasyczny, tradycyjny wzór pokazany w nowoczesnym wydaniu, barwie, kolorze lub strukturze. Przykładem jest dywan Corsica, który wyróżnia opalizujące runo oraz kolorystyka w modnej tonacji petrol. W stylu contemporary utrzymane są również ekskluzywne dywany z kolekcji Timeless.
Pokrewnym trendem jest vintage - doskonałej jakości dywany celowo wizualnie postarzane, barwione tak, aby wyglądały na wiekowe, z przebarwieniami czy przetarciami. Przykładem są wykonane z najwyższej jakości nowozelandzkiej wełny dywany Omega Mistik Malachit, czy Omega Kashmir.
Bardzo modne są również dywany o intensywnej kolorystyce. Gładkie lub wzorzyste, stanowią przeciwwagę dla lansowanych od kilku sezonów stonowanych szarości i beży. Doskonale ożywiają wnętrze oraz dodają mu charakteru. Przykładem mogą być dywany: Daimond, Sunrise oraz Dor.
W najbliższym sezonie nadal modna będzie geometria, a w szczególności trójkąty, paski i zygzaki. Odnajdziemy je m.in. na dywanach DIamond, Rio oraz Aura.
Jednocześnie styliści Komfortu zwracają uwagę na bardziej subtelny wymiar dotychczasowych wzorów. Figury geometryczne oraz kwiaty przyjmują bardziej artystyczne formy, modne są dywany z wzorami wyglądającymi jak nieostre, senne obrazy. W tego rodzaju stylistyce utrzymane są m.in. Matrix i Opus Cosy. Równolegle producenci wprowadzają do oferty bardzo nowoczesne dywany z fotograficznymi wzorami urozmaiconymi akcentami kolorystycznymi (np. Flash)
źródło i zdjęcia: Sklepy Komfort