Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

H+H TERMO w budownictwie energooszczędnym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2015-01-07

Od 1 stycznia 2014 r. budujemy domy cieplejsze i bardziej energooszczędne. Nowe warunki techniczne wymagają od nas rozważniejszego doboru materiałów budowlanych, dzięki którym otrzymamy założone współczynniki.

H+H TERMO w budownictwie energooszczędnym

Od 1 stycznia 2014 roku wartość współczynnika przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych (przy temp. wew. ti ≥ 16oC) nie może być większa niż UC(max) ≤ 0,25 W/(m2·K). Jest to oczekiwana zmiana, zmniejszająca wartość o 0,05, od lat obowiązującego warunku UC(max) ≤ 0,30 W/(m2·K). Dzięki temu można zaoszczędzić od 120 do ponad 500 zł rocznie, w odniesieniu do typowego domu jednorodzinnego o powierzchni ścian zewnętrznych 150 m2. Kolejne etapy zaostrzania wymogów dotyczących współczynnika UC(max) zaplanowane są na 2017 r. i 2021 r., w którym to ostatecznie wartość nie będzie mogła być wyższa niż 0,20 W/(m2·K).

H+H TERMO w budownictwie energooszczędnym

Beton komórkowy H+H

Wśród różnych rozwiązań ściennych beton komórkowy idealnie wpisuje się w trendy związane z budownictwem energooszczędnym. Już teraz spełnia aktualne i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian. Ma strukturę złożoną z dużej ilości komórek, w których "uwięzione" jest powietrze.

Wśród asortymentu bloczków i płytek H+H można znaleźć bloczek H+H TERMO PP2-0,35, produkowany o gęstości 325 ±25 kg/m3, który ma bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,095 W/(m·K). Dzięki tak niskiemu współczynnikowi, z bloczków H+H TERMO można wykonywać ściany jednowarstwowe spełniające najbardziej zaostrzone wymogi.

Dobór grubości ściany

Aby wykonać ścianę zgodnie z obowiązującymi przepisami, trzeba dobrać odpowiednią jej grubość. Dzięki parametrom cieplnym bloczka H+H TERMO nie trzeba rezygnować z korzyści związanych ze ścianą jednowarstwową, tj. szybkiego wznoszenia ściany czy braku kosztów związanych z zakupem i montażem izolacji termicznych. Oczywiście dla zwolenników ściany warstwowej, ocieplonej z zewnątrz styropianem czy wełną mineralną, produkt H+H TERMO jest rozwiązaniem lepszym, cieplejszym od "zimniejszych" konkurencyjnych systemów.

źródło i zdjęcie: H+H Polska Sp. z o.o.

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum