Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Fundamenty

Płyta fundamentowa z wodnym ogrzewaniem podłogowym LEGALETT V20

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2014-11-06

Legalett ma ponad 25 letnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu systemów ogrzewania podłogowego. Nasze systemy grzewcze są dostarczane na plac budowy gotowe do instalacji, ze wszystkimi potrzebnymi komponentami . Naszym celem jest dostarczyć do Waszych rąk – gotowe i kompletne rozwiązanie. To znaczy poza samym systemem grzewczym , wszystkie usługi które są związane z naszymi produktami.

Płyta fundamentowa z wodnym ogrzewaniem podłogowym LEGALETT V20

Płyta fundamentowa z wodnym ogrzewaniem podłogowym LEGALETT V20 Wodne ogrzewanie podłogowe to kompletny system, który może być stosowany jako ogrzewanie podstawowe, jak również dodatkowe, uzupełniające. W ogrzewaniu podłogowym rolę grzejnika pełni posadzka o stosunkowo niskiej temperaturze powierzchni.

Ciepło oddawane jest do otoczenia przez promieniowanie - przy odpowiednim ułożeniu cała powierzchnia podłogi uzyska taką samą temperaturę, a ciepło rozprowadzane będzie równomiernie. Podstawą pracy wodnego ogrzewania jest cyrkulująca w obiegu woda. Obieg ten jest wykonany z różnego rodzaju rur i znajduje się w naszej podłodze.

Woda jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury za pomocą specjalnego kotła oraz za pomocą odpowiedniej pompy przez zestaw regulacyjny wpompowywana pod ciśnieniem w obieg. Przez ten sam zestaw po zamknięciu obiegu woda wraca do ogrzewacza. Podstawą dobrego bezawaryjnego i ekonomicznego systemu ogrzewania jest prawidłowy dobór materiałów i odpowiednie wykonanie.

ZALETY

Wodne ogrzewanie podłogowe  to system ogrzewania niskotemperaturowego, przez co eksploatacyjne nakłady energetyczne są niskie. W przypadku zastosowania pompy ciepła jako źródła ciepła, ogrzewanie podłogowe jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia najniższy koszt użytkowania pompy ciepła.

Pompa ciepła eliminuje konieczność użycia drogich mieszaczy, niezbędnych w przypadku innych źródeł ciepła. Ogrzewanie podłogowe umożliwia pracę pompy ciepła na najwyższej sprawności średniorocznej, przez co koszt ogrzewania domu jest najniższy z możliwych, gwarantuje ponadto zdecydowanie większy komfort cieplny niż w przypadku tradycyjnych grzejników – ciepło rozchodzi się równomiernie, traci znaczenie odległość od grzejnika.

DORADZTWO

Skontaktuj się z nami, jeśli nie jesteś pewien jaki system grzewczy wybrać, razem zdecydujemy które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Konstruktorzy Legalett mają bardzo duże doświadczenie w projektowaniu różnych rodzajów systemów grzewczych.

OFERTA

Jedyne co potrzebujesz zrobić to przekazać nam swoje oczekiwania co do ogrzewania budynku oraz plan rozmieszczenia pomieszczeń – resztę zrobimy my! Przygotujemy projekt systemu grzewczego  i  specyfikację materiałową,  która pomoże nam wybrać najlepsze rozwiązanie pasujące do Twojego domu oraz przygotować rzetelną ofertę cenową!

PROJEKTOWANIE

Legalett przy pomocy obliczeń na zapotrzebowanie ciepła oraz specyfikacji materiałowej projektuje optymalną konstrukcję i przygotowuje całą dokumentację dotyczącą systemu grzewczego. Wszystko zgodnie z Twoimi wskazówkami i oczekiwaniami! Projektujemy systemy grzewcze dla wszystkich typów budynków: domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, przedszkoli, szkół, kościołów, hal sportowych i przemysłowych.

Przy projektowaniu konstrukcji fundamentu i stropu bierzemy pod uwagę w jaki sposób system grzewczy  wpływa na budynek.  Dzięki temu poprzez analizę minimalizujemy straty ciepła w domu dla osiągnięcia jak najlepszej ekonomii ogrzewania.

MATERIAŁY

Wszystkie materiały są przygotowywane przez nas, dzięki czemu montaż na placu budowy jest bardziej efektywny. Komponenty systemu grzewczego są łączone w jeden gotowy system i przygotowane do dostawy.

DOSTAWA NA BUDOWĘ

Legalett bierze całkowitą odpowiedzialność  za organizację dostawy i transport.  Przypilnujemy aby wszystkie materiały znalazły się na placu budowy w określonym czasie.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Systemy grzewcze Legalett używamy tylko z najlepszych możliwych komponentów. Dlatego Legalett wybrał jako partnera firmę Danfoss.

Więcej szczegółów na stronie internetowej firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: LEGALETT POLSKA

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum