Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Strop gęstożebrowy Termalica - nieugięty, lekki, systemowy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2014-08-25

Budowa domu to długi i skomplikowany proces. Inwestor, z pomocą projektanta oraz konstruktora, musi podjąć szereg odpowiedzialnych decyzji, od których zależy komfort i bezpieczeństwo przyszłych domowników. Już na etapie projektu należy określić z jakich materiałów budowane będą fundamenty oraz wznoszone ściany. To również czas kiedy trzeba odpowiedzieć na pytanie - z czego i jak konstruować stropy, aby sufit i ściany domu nie pokryły się siecią pęknięć już w pierwszym okresie użytkowania. Przedstawiamy propozycję wytrzymałego i jednocześnie lekkiego stropu gęstożebrowego, będącego elementem systemu budowy Termalica.

Strop, podobnie jak pionowe przegrody zewnętrzne musi spełniać określone zadania. Należą do nich przede wszystkim poziome usztywnienie konstrukcji budynku i przenoszenie obciążeń na jej pionowe elementy, jak również ochrona przez rozprzestrzenianiem się ognia, przenikaniem dźwięków i utratą ciepła. Spełnienie tych wymagań gwarantuje powstanie trwałego i wygodnego w użytkowaniu budynku.

Nieugięty

Elementy stropowe, ze względu na konieczność przenoszenia znacznych obciążeń, muszą być wyjątkowo wytrzymałe. Bezsprzecznie do najtrwalszych należą te wykonywane na budowie, będące betonową monolityczną strukturą. Ich konstrukcja jest jednak niezwykle praco- i czasochłonna, gdyż wymaga przygotowania skomplikowanego szalunku z solidnym, pełnym deskowaniem. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym na rynku dostępne są znacznie prostsze i szybsze w montażu stropy gęstożebrowe Termalica, które spełniają wszystkie parametry wytrzymałościowe. Rozwiązanie to polecane jest zarówno dla budownictwa mieszkaniowego, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Lekki

Niewątpliwą zaletą gęstożebrowego stropu Termalica jest niewielki ciężar jego elementów. Dzięki temu może być montowany na budowie bez konieczności użycia ciężkiego sprzętu. Co więcej, w przeciwieństwie do stropów monolitycznych jego konstrukcja nie wymaga pełnego deskowania, co znacząco przyspiesza realizację inwestycji i obniża koszt prac budowlanych.

Systemowy

Budowa domu w systemie Termalica niesie ze sobą wiele korzyści.

Jego części składowe pozwalają na  kompleksową budowę budynku od fundamentów, przez ściany zewnętrzne i wewnętrzne, po stropy właśnie. Budując systemowo możemy mieć pewność, że poszczególne elementy będą idealnie do siebie dopasowane, a powstałe przegrody będą odznaczały się  jednolitą strukturą, ograniczając w ten sposób możliwość występowania mostków termicznych - uzasadnia Jarosław Kwaśniak, product manager Termalica. W przypadku domu z poddaszem nieużytkowym, zastosowanie stropu Termalica zapewnia 4-krotnie mniejsze straty ciepła przez przegrodę w porównaniu z innymi stropami gęstożebrowymi i żelbetonowymi - dodaje ekspert.

Stropy gęstożebrowe Termalica składają się z pustaków z betonu komórkowego w klasie gęstości 500 kg/m3 o rozmiarach 599x200x249 mm oraz prefabrykowanych belek żelbetowych, będących połączeniem betonowej stopki o przekroju 40x120 mm i zatopionego w niej dolnego pasa przestrzennej kratownicy stalowej. Belki dostępne są w długościach od 2,1 m do 7,2 m, a ich rozstaw osiowy wynosi 670 mm.

DANE TECHNICZNE

Pustak stropowy TS3/500-60/20/25

Wymiary: 595x200x249 mm

Masa: 19 kg

Cena za szt.: 10,95 zł brutto

Belka stropowa

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

TSB 210 do TSB 720

Długość: od 2,1 do 7,2 m

Cena za szt.: od 46,49 zł brutto do 284,99 zł brutto

źródło i zdjęcia: Termalica

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum