Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Fundamenty

Ekonomiczność systemu LEGALETT

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2014-08-04

Płytowy Fundament Grzewczy Legalett jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów planujących budowę domu energooszczędnego. Dzięki temu, że konstrukcja płyty jest posadowiona na warstwie styropianu o grubości od 20cm do 30cm lub więcej, ta technologia wyklucza niemal zupełnie straty ciepła do gruntu (przy odpowiedniej izolacji termicznej pozostałych przegród).

Dzięki zastosowaniu systemu LEGALETT, koszty eksploatacji dla użytkownika są niższe. Izolacja cieplna i prawidłowy rozkład temperatury pozwala na obniżenie temperatury pomieszczeń o 2-3oC bez utraty komfortu cieplnego.

Dodatkowo umieszczenie źródła ciepła w płycie, eliminuje straty wynikające z wyprodukowania i przesyłania ciepła. Fundament Legalett zapewnia wartość przenikania ciepła na poziomie U=0,16W/m2K.

Unikalna budowa Płytowego Fundamentu Grzewczego Legalett  poprzez własność akumulowania ciepła uniemożliwia przenikanie wilgoci do betonu, a co za tym idzie stabilizuje temperaturę domu. W pomieszczeniach zapewnia prawidłowy rozkład temperatury, gwarantując komfort cieplny użytkownikom oraz niższe koszty eksploatacji.

Nagrzana płyta działa na zasadzie akumulatora ciepła, który oddaje tyle energii cieplnej do pomieszczeń ile wynika z zapotrzebowania w danej chwili. Temperaturę zaś można regulować niezależnie dla każdego z pomieszczeń. System działa jako podstawowe ogrzewanie dla całego budynku.

(Zdjęcie po prawej pokazuje porównanie: ucieczkę ciepła przy tradycyjnym sposobie posadowienia i przy Systemie Legalett: czerwony kolor to strata ciepła charakterystyczna dla ław fundamentowych, natomiast kolor niebieski to brak strat ciepła, uzyskany dzięki unikalnej budowie Fundamentu Grzewczego Legalett).

Budynki budowane w oparciu o technologię firmy Legalett charakteryzują się niskimi współczynnikami przenikania ciepła, a także bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię cieplną.

Powietrze w systemie grzewczym Legalett można podgrzewać przy pomocy różnych źródeł ciepła np.:

  •     piece gazowe,
  •     piece olejowe,
  •     pompy ciepła,
  •     kominek,
  •     elektrociepłownię,
  •     czy też elektrykę.

Dopasowanie do niemal każdego źródła ciepła uzyskuje się przez zastosowanie odpowiedniej jednostki grzewczej (grzałka elektryczna lub wymienniki wodne). Ta uniwersalności pozwala na przejście w każdej chwili na bardziej ekonomiczny rodzaj ogrzewania nie pociągając za sobą konieczności wykonania żadnych poważnych remontów.

System grzewczy jak również konstrukcja płyty jest liczony i projektowany dla każdego budynku indywidualnie.

Więcej szczegółów na stronie internetowej firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: LEGALETT POLSKA

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum