KRION - twórz bez ograniczeń!

Twardy jak kamień, ciepły jak drewno KRION to materiał kompozytowy, który łączy w sobie niezwykłą wytrzymałość z łatwością obróbki. Jest w pełni funkcjonalny i jednocześnie piękny. Dzięki jego wszechstronności możemy tworzyć nie tylko pojedyncze meble i zabudowy meblowe, ale również umywalki, brodziki, a nawet całe elewacje. Co dokładnie można z niego wykonać i dlaczego warto wykorzystać go w aranżacji wnętrz prywatnych i publicznych?

KRION - twórz bez ograniczeń!
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
Dane kontaktowe:
54 280 56 51
Mławska 61 87-500 Rypin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Kompozyty - materiały przyszłości w architekturze i wnętrzach

Kompozyty, czyli materiały składające się z minerałów połączonych twardymi żywicami, zyskują na popularności wśród architektów i projektantów wnętrz. Dlaczego? Ponieważ łączą w sobie zalety różnych materiałów, oferując wyjątkową trwałość, estetykę i funkcjonalność.

- Kompozyty są twarde jak kamień, ale znacznie łatwiejsze w pielęgnacji niż marmury i granity i nie tak wrażliwe na działanie kwasów owocowych. Między innymi dlatego świetnie sprawdzają się np. jako blaty. Są ciepłe jak drewno, ale odporne na działanie wilgoci i wody. Mogą być więc stosowane w przestrzeniach mokrych np. łazienkach. Występują w równie bogatej palecie kolorystycznej jak płyty laminowane, ale są znacznie szlachetniejsze i bardziej eleganckie, a do tego łatwe w obróbce i formowaniu, co pozwala na tworzenie fantazyjnych form i brył. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu firmy REJS, która jest wyłącznym dystrybutorem należącej do Grupy Porcelanosa marki KRION.

Wszechstronne zastosowanie KRION - do kuchni, łazienki, biura i recepcji

Kompozyty KRION znajdują zastosowanie w różnorodnych przestrzeniach, od kuchni po biura i recepcje. W kuchni są często używane jako blaty, które są niewidocznie łączone ze zlewozmywakami za pomocą specjalnych klejów, a także jako okładziny ścienne między szafkami.

Są wyjątkowo higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. W przypadku zarysowań czy przypaleń, powierzchnię można łatwo zeszlifować, przywracając jej pierwotny wygląd. Dodatkowo, można w nich wtopić oświetlenie LED, co zapewnia wyjątkowy efekt estetyczny.

Kompozyty KRION znajdują zastosowanie w różnorodnych wnętrzach
Kompozyty KRION znajdują zastosowanie w różnorodnych wnętrzach.

W łazienkach, Solid Surface KRION jest wykorzystywany do tworzenia brodzików, kabin prysznicowych oraz wodoodpornych blatów przy umywalkach. Ultra gładka, pozbawiona porów powierzchnia sprawia, że kompozyty te są antyseptyczne.

Nie rozwijają się na nich bakterie ani grzyby, co sprawia, że są idealnym wyborem dla hoteli, obiektów medycznych, gabinetów kosmetycznych i SPA. W takich miejscach KRION znajduje zastosowanie na ladach recepcyjnych, w gabinetach zabiegowych oraz toaletach.

Kompozyty KRION znajdują zastosowanie w różnorodnych wnętrzach od kuchni po biura i recepcje.
W łazienkach, Solid Surface KRION jest wykorzystywany do m.in. blatów przy umywalkach.

Na ściany szczególnie polecane są proponowane przez KRION panele mineralne Fitwall. Doskonale naśladując naturalne drewno, beton, tkaniny i skały zapewniają niesamowity efekt estetyczny, a jednocześnie pozwalają szybko (montaż jest bardzo prosty) odmienić wnętrze. Oferta paneli obejmuje: 4 serie dekorów i 9 wzorów w kilku odcieniach.

Bezpieczeństwo i ekologia - dodatkowe zalety kompozytów KRION

Warto dodać, że kompozyty KRION są uznawane za trudnopalne i mają właściwości samogaszenia. Sklasyfikowane zgodnie z UNE-EN 13501 w Euroklasie B-s1-d0, spełniają wymagania normy USA Class A, więc z powodzeniem mogę być stosowane w obiektach użyteczności publicznej.

Oferta paneli obejmuje: 4 serie dekorów i 9 wzorów w kilku odcieniach.
Oferta paneli obejmuje: 4 serie dekorów i 9 wzorów w kilku odcieniach.

Proponowane są w szerokiej i bogatej palecie kolorystycznej. Są wśród niej wzory jednobarwne, ale też odcienie perłowe i z delikatnymi deseniami. Co ważne, w odróżnieniu od płyt drewnopochodnych, materiały kompozytowe są uznawane za przyjazne dla środowiska.

Składają się w 2/3 z naturalnych minerałów połączonych niewielką ilością żywicy. Można je poddawać recyklingowi i wielokrotnie odnawiać, a więc przedłużać ich żywotność bez konieczności wymiany i tworzenia niepotrzebnych odpadów.

źródło i zdjęcia: Rejs