Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Isocell Airstop DIVA+ paroizolacja aktywna wspomagająca osuszanie przegród

Aktywna folia parochronna Isocell Airstop DIVA+ o zmiennym oporze dyfuzyjnym (SD zmienne w zakresie od <0,3m do >25m) to rewolucyjne rozwiązanie tworzące szczelną warstwę paroizolacyjną oraz pozwalające na osuszanie konstrukcji zamkniętych dyfuzyjnie.

Isocell Airstop DIVA+ paroizolacja aktywna wspomagająca osuszanie przegród
4U Izolacje Sp. z o.o. Wełna Celulozowa Isocell For You
www.izolacje4u.pl
4U Izolacje Sp. z o.o. Wełna Celulozowa Isocell For You
Dane kontaktowe:
667 668 187, 667 668 058, 667 668 241
H. Wieniawskiego 40/102, Budynek B, 93-564 Łódź

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Folia paroizolacyjna aktywna zmienia swój opór dyfuzyjny w zależności od wilgotności w jej pobliżu. Zimą powietrze w przegrodzie jest bardziej suche (ewentualna para wodna znajdująca się w przegrodzie przemieszcza się na zewnątrz, do obszaru niższej temperatury). W odpowiedzi na to opór dyfuzyjny folii aktywnej DIVA+ rośnie a ewentualny napływ pary wodnej z pomieszczeń jest skutecznie blokowany.

Latem wilgotność względna powietrza za folią jest wyższa, ponieważ nagrzanie zewnętrznych warstw przegrody spowodowane wysoką temperaturą i nasłonecznieniem powoduje dyfuzję wsteczną: para wodna uwięziona w zamkniętej dyfuzyjnie konstrukcji (np. w przypadku braku szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem krytym papą) przepływa do wewnętrznej strony przegrody. Wartość SD folii maleje i pozwala na ucieczkę pary wodnej z przegrody do wnętrza pomieszczenia, co sprzyja osuszaniu konstrukcji.

DIVA+ w każdym przypadku zwiększa potencjał wysychania przegrody. W konstrukcjach zamkniętych dyfuzyjnie (np. w przypadku ocieplenia ścian od wewnątrz lub przy ociepleniu pod papą na deskowaniu przy braku szczeliny wentylacyjnej) folia klasy DIVA+ niejednokrotnie jest rozwiązaniem wręcz koniecznym dla zapewnienia trwałości lub minimalizacji potencjalnych ryzyk związanych z obecnością wilgoci w przegrodzie.

Skontaktuj się z nami w celu konsultacji odnośnie doboru i zastosowania systemów szczelności powietrznej Isocell w Twoim domu.

źródło i zdjęcie: 4U Izolacje