Ekologiczny dom dzięki inteligentnym technologiom. Somfy świętuje Dzień Ziemi

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoimy, są postępujące zmiany klimatyczne. Jak możemy sobie z nimi poradzić? Warto zacząć od wprowadzania ekologicznych rozwiązań w naszych własnych domach. Z okazji Dnia Ziemi, firma Somfy podpowiada, jak inteligentna technologia może pomóc nam w tym zadaniu i sprawić, że nasze domy staną się bardziej przyjazne dla środowiska.

Ekologiczny dom dzięki inteligentnym technologiom. Somfy świętuje Dzień Ziemi
Somfy Somfy jest światowym liderem branży automatyki i napędów do bram, rolet, żaluzji, markiz oraz rozwiązań do domów
www.somfy.pl
Somfy Somfy jest światowym liderem branży automatyki i napędów do bram, rolet, żaluzji, markiz oraz rozwiązań do domów
Dane kontaktowe:
22 509 53 00
Marywilska 34, 03-228 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W Europie sektor budownictwa mieszkalnego zużywa 40% energii i generuje 35% emisji CO2, a jedynie 1% budynków jest aktualnie modernizowanych, aby zmniejszyć zużycie energii. Dlatego warto skupić się na wydajności energetycznej i emisyjności budynków, szczególnie w czasie zbliżającego się Dnia Ziemi.

Istnieje kilka sposobów, aby zredukować wpływ naszego gospodarstwa domowego na środowisko, a jednym z nich jest poprawa izolacji okien. Okna to główne źródło energii słonecznej w domu, a ich izolacja jest kluczowa dla zmniejszenia strat ciepła lub chłodu.

Zautomatyzowane osłony przeciwsłoneczne są kolejnym sposobem, aby zmniejszyć zużycie energii, szczególnie w kontekście przegrzewania się pomieszczeń i korzystania z urządzeń chłodzących. Automatyzacja osłon może obniżyć zużycie energii chłodniczej nawet o 60% w europejskich budynkach do 2050 roku, co pozwoli oszczędzić do 100 milionów ton CO2 i do 285 miliardów euro.

Dzięki automatycznie sterowanym roletom zewnętrznym zasilanym energią słoneczną, jak RS100 io solar, możemy zarządzać naturalnym oświetleniem i uzyskać najlepszy komfort termiczny, co przekłada się na zmniejszenie potrzeby korzystania z wentylatorów czy klimatyzacji i ograniczenie wpływu na środowisko.

Kontrola nad oświetleniem i domowymi urządzeniami za pomocą systemu inteligentnego domu również pozwala nam na oszczędność energii.

Warto pamiętać, aby wybierać produkty zaprojektowane z myślą o planecie, takie jak te oferowane przez Somfy, które posiadają certyfikat Act For Green oznaczający, że są ekologiczne i przyjazne środowisku.

źródło i zdjęcia: Somfy