PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Folie paroszczelne i paroprzepuszczalne

Targi Dach Forum - Dorken po raz pierwszy prezentuje na żywo nowe membrany

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2023-01-23

Podczas tegorocznych targów Dach Forum w Kielcach Dorken po raz pierwszy na żywo zaprezentował najnowszą generację swoich membran. Firma przygotowała własne stoisko, na którym można było zobaczyć nowe i zaktualizowane produkty DELTA, będące rewolucją w branży pokryć dachowych.

Dorken zaciekawił dekarzy, blacharzy i cieśli na targach Dach Forum w Kielcach

Stoisko Dorken pojawiło się na pierwszym w tym roku wydarzeniu branżowym dla dekarzy, blacharzy i cieśli - targach Dach Forum w Kielcach. Podczas dwóch dni, najlepsi wykonawcy pokryć dachowych: dekarze, blacharze i cieśle, producenci materiałów,specjalistycznych narzędzi i maszyn oraz firmy oferujące usługi dla tego sektora rozmawiali o nowościach i prezentowali szerokie oferty produktów.

Nowe membrany dachowe Dorken Delta wzbudziły zainteresowanie dekarzy na na targach Dach Forum w Kielcach
Nowe membrany dachowe Dorken Delta wzbudziły zainteresowanie dekarzy na na targach Dach Forum w Kielcach

Dorken pierwszy raz na żywo przedstawił najnowszą generację membran z linii Delta XX Plus oraz zaktualizowane DELTA MAXX Plus i DELTA FOXX Plus, które teraz dostępne są w wersji z 30 letnią gwarancją. Są one rewolucją w branży pokryć dachowych, a uczestnicy targów po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć nowoopracowaną technologię.

Nowa generacja membran

Nowe i zaktualizowane produkty Dorken jako pierwsze rozwiązują niezidentyfikowany dotąd problem zbyt szybkiego starzenia się membran przez ruch powietrza pod pokryciem dachowym. Dzięki odkryciu przez firmę tego czynnika i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, nowe materiały cechują się odpornością, która do tej pory nie była możliwa do osiągnięcia.

Produkty posiadają również certyfikat ETA, potwierdzający spełnienie wymagań Unii Europejskiej oraz przestrzeganie założonych standardów wytwarzania, przechowywania oraz dystrybucji. Dzięki wysokiej jakości są również idealnym wyborem do energooszczędnych budynków, bo dzięki dobrej izolacji, można płacić mniej za ogrzewanie.

- Nowe produkty DELTA to zdecydowanie rewolucja na rynku pokryć dachowych. Aby osiągnąć tak dużą wytrzymałość nowych membran, przeprowadziliśmy szczegółowe obserwacje wpływu nowoodkrytego czynnika na materiał i - we współpracy z wiodącym producentem pieców przemysłowych - zbudowaliśmy w Niemczech urządzenie pozwalające na osiągnięcie średniej prędkości przepływu powietrza wynoszącej 5 m/s. To pozwoliło nam przeprowadzić bardzo dokładną symulację procesu starzenia się membran, a następnie opracować nową, odporną na ten proces generację - mówi Piotr Pytel, doradca techniczny i ekspert firmy Dorken Delta.

Produkty w wersjach zaprezentowanych na  na targach Dach Forum są dostępne w ofercie firmy od początku bieżącego roku.

Źródło i zdjęcia: Dorken Delta.