Uroczystość zorganizowana z okazji obchodów jubileuszu tradycyjnie była szansą na wymianę myśli i poglądów. Zgromadziła ponad 200 uczestników, w tym wielu dostojnych gości – m.in. gościa honorowego Juana Sandovala Mendiolea, ambasadora Republiki Meksyku w Polsce, który nie tylko złożył członkom Izby życzenia i gratulacje, ale także zachęcał małopolskich i krakowskich przedsiębiorców do współpracy z biznesem meksykańskim, wskazując na jej korzystne obszary.
W święcie Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie uczestniczyli także m.in. wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk oraz wielu innych dostojnych gości - przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, korpusu dyplomatycznego, świata nauki oraz tradycyjnie przyjaciele Izby z innych organizacji otoczenia biznesu.
Bardzo licznie przybyli także członkowie IPH. Wszystkich zebranych powitał prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie Sebastian Chwedeczko. W swoim wystąpieniu nie mógł pominąć tematu dotyczącego aktualnej trudnej sytuacji i kryzysu, który dotyka wszystkich, także przedsiębiorców.
- "Mamy obecnie do czynienia z najtrudniejszą sytuacją gospodarczą od 1989 roku. Wojna nie zna granic i to nie tylko wojna gospodarcza, którą dotkliwie odczuwamy – poprzez wzrost cen energii, inflację, poprzez to, że musimy stosować wiele różnych tarcz do łagodzenia skutków kryzysu. Mówimy również o realnej wojnie fizycznej i realnym zagrożeniu. Biznes to zagrożenie też odczuwa, zwłaszcza biznes opierający się na turystyce. Polska jest bowiem traktowana jako kraj frontowy, a to wpływa na zdecydowane ograniczenie możliwości prowadzenia interesów i zarabiania pieniędzy" - zauważył Sebastian Chwedeczko.
Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku. Honoruje ona przedsiębiorców za osiągnięte wyniki ekonomiczne, inwestycje oraz umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem.
źródło i zdjęcia: Dragon