PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy odwodnień i drenażu

Dallmer podsumowuje targi SHK w Essen

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-09-22

Firma Dallmer zaprezentowała całkiem nowy system wpustów podłogowych DallDrain do odwodnienia punktowego. Ciekawym elementem ekspozycji była też kolekcja rusztów odpływowych DallDrain ColourCollection w 16 wariantach kolorystycznych, które nadają każdej łazience indywidualny charakter. Oprócz tego ekspert w zakresie techniki odwadniającej z Arnsberg zaprezentował w Essen także inne nowości dla swojego systemu.

Technika spotyka design: Natrysk bez barier również w ramach modernizacji

Wraz z Connect oba przedsiębiorstwa Jung Pumpen i Dallmer wprowadzają na rynek wspólne rozwiązanie odwadniające, które rozwiązuje często występujący problem spadku podczas modernizacji łazienek: Firma Jung Pumpen zaprojektowała niezwykle płaską podłogową pompę odpływową Plancofix Connect, która automatycznie pompuje wodę do wyżej położonej rury kanalizacyjnej. Odpływ liniowy został zaprojektowany w firmie Dallmer. Innowacyjny korpus wpustu ze zintegrowaną pompą można połączyć łącznie z 12 rozwiązaniami odpływów liniowych z oferty Dallmer Connect.

Praktyczne uzupełnienie systemu: mechaniczny syfon

W przypadku renowacji często istnieje możliwość wykonania wyłącznie niskiej zabudowy. Stąd zapotrzebowanie na bardzo płaskie wpusty podłogowe, takie jak DallDrain Plan firmy Dallmer.

Niewielka wysokość osiągana jest zawsze kosztem ograniczenia ilości wody w syfonie, co skutkuje jego szybkim wysychaniem, przez co nie chroni on już przed wyziewami z kanalizacji. Praktycznym rozwiązaniem w takim przypadku jest nowy mechaniczny syfon.

Działa on na bazie magnetycznego mechanizmu szybkozamykającego również bez zamknięcia wodnego, skutecznie zapobiegając w ten sposób wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Doskonale sprawdzi się w obiektach takich jak mieszkania wakacyjne, które nie są stale użytkowane.

CeraDrain: sprawdzona technika o nowych funkcjach

Produkt się zmienia, nazwa pozostaje: CeraDrain. Popularny wpust podłogowy Dallmer stosowany jest w natryskach szeregowych, na pływalniach, w szpitalach i w wielu innych obiektach. A mianowicie wszędzie tam, gdzie liczy się stabilność oraz optymalna integracja wpustu podłogowego w konstrukcji.

Instalatorzy w dalszym ciągu mogą liczyć na znane udogodnienia, takie jak kołnierz z betonu polimerowego z matą stalową. Sprawdzona technika została teraz połączona z zaletami systemu DallDrain. Jedną z nich jest montowany na wcisk mankiet uszczelniający umożliwiający czyste połączenie z normatywnym uszczelnieniem.

Nowym elementem szczególnie wartym uwagi są nóżki montażowe z izolacją akustyczną, które można dowolnie umiejscowić wewnątrz maty stalowej. Dzięki temu można uniknąć kolizji z innymi przewodami i zamocować odpływ CeraDrain tak, by nie uległ uszkodzeniu podczas dalszych prac.

źródło i zdjęcia: Wirex Sp. z o.o.

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum