Ogrzewanie płaszczyznowe KERMI to:
- Komfort cieplny: Idealna temperatura we wszystkich pomieszczeniach, bez względu na warunki pogodowe.
- Energooszczędność: System pracuje z niską temperaturą wody, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania.
- Uniwersalność: Możliwość montażu w posadzce lub ścianach, w nowych i modernizowanych budynkach.
- Zdrowie: Brak cyrkulacji powietrza zapobiega rozprzestrzenianiu się kurzu i alergenów.
- Komfort latem: System może być również wykorzystywany do chłodzenia pomieszczeń.
Nowoczesna instalacja zapewniająca optymalną temperaturę w budynku może być dwufunkcyjna i można ją estetycznie ukryć. Zastąpi grzejniki zabierające miejsce we wnętrzu oraz masywne klimatyzatory. Takie użycie oferuje płaszczyznowy system ogrzewania/chłodzenia firmy KERMI.
Coraz większą popularnością cieszy się w naszym kraju ogrzewanie podłogowe. Chętnie przechodzimy na ten system instalacji grzewczej, ze względu na szereg jej zalet. Warto rozważyć obecność na rynku bardziej wszechstronnej oferty w sferze ocieplania pomieszczeń.
Ogrzewanie płaszczyznowe KERMI przeznaczone jest do stosowania w innych miejscach, niż jedynie pod posadzką. Ponadto system instalacji płaszczyznowej może nie tylko ogrzewać pomieszczenia w naszym domu.
Ogrzewanie płaszczyznowe do nowoczesnych wnętrz
Rozwiązanie firmy KERMI jest szczególnie doceniane z powodu estetyki. Wykorzystuje duże płaszczyzny we wnętrzach, tworząc z nich powierzchnie grzejące. Mogą nimi być podłogi, ściany. Dzięki temu pozbywamy się z przestrzeni mieszkalnej grzejników, zyskując przestrzeń aranżacyjną. Zwłaszcza nieduże wnętrza stają się wówczas bardziej przestronne i łatwiejsze do utrzymania w czystości.
Ciepło, oddawane przez promieniowanie na dużej powierzchni, sprawniej ogrzewa nasze pomieszczenia. Gwarantuje tym samym duży komfort dla mieszkańców. Grzewcza instalacja podłogowa zapewnia ponadto optymalną temperaturę we wnętrzu i równomierne rozchodzenie się ciepła.
Jest też oszczędną formą, gdyż ogrzewanie na poziomie stóp, czyli najbardziej pożądane przez człowieka sprawia, że odczuwamy całym ciałem temperaturę otoczenia wyższą o 2 stopnie względem rzeczywistej. Dużą zaletą instalacji płaszczyznowej KERMI jest jej praktyczne zastosowanie również latem. System bowiem może chłodzić pomieszczenie, w którym został zamontowany.
Jak działa ogrzewanie płaszczyznowe KERMI?
Instalacja płaszczyznowa zbudowana jest przede wszystkim z połączonych ze źródłem ciepła przewodów rurowych, rozprowadzających ogrzaną ciecz. W firmie KERMI wytwarza się je z doskonałej jakości polietylenu. Należą one do 5 klasy, co znaczy, że są wytrzymałe nawet na ciśnienie 10 barów i temperaturę dochodzącą do 90°C.
Jakość zastosowanych przewodów potwierdzają certyfikaty takie jak choćby DIN Certico oraz DVGW. W skład instalacji mogą wchodzić wzmocnione, wielowarstwowe rury PE-Xc i PE-Xa, rury PE-RT o zwiększonej elastyczności oraz rury z płaszczem aluminiowym PE-RT/AL/ PE-RT.
Te ostatnie osiągają najwyższe parametry, co sprawia, że polecane są zarówno do ogrzewania, jak i do chłodzenia płaszczyznowego. Aluminiowa wkładka zapobiega przenikaniu tlenu do instalacji, a przez to korozji jej metalowych elementów. Rodzaj i średnicę przewodów rurowych dopasowuje się do wymagań danego budynku.
Zainwestuj w ogrzewanie płaszczyznowe KERMI i poczuj prawdziwy komfort cieplny w swoim domu!
Ogrzewanie płaszczyznowe może być wystarczające w sypialni, kuchni i holu. W obszernych salonach o przeszklonych ścianach, dla pełnego komfortu cieplnego, warto również zainstalować grzejniki kanałowe KERMI. Rozmieszcza się je pod oknami. Także w łazience, oprócz bardzo praktycznego w tym pomieszczeniu ogrzewania podłogowego, przydadzą się dodatkowe urządzenia.
Najbardziej korzystne są tu grzejniki dekoracyjne firmy KERMI, umożliwiające jednocześnie suszenie ręczników. Występują one w wyjątkowo atrakcyjnych formach, które dodatkowo nadadzą wnętrzu nowego charakteru.
Źródło i zdjęcia: