PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Cafe Oasis zdobywa wyróżnienie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut 2022-08-04

Cafe Oasis to miejsce bliskie natury, które stawia na swobodę i relaks. Wnętrze powstało w duchu biophilic design - znajdziemy w nim zieleń przypominającą las tropikalny, barwy ziemi i przestronne, nowoczesne przestrzenie. Projekt Cafe Oasis autorstwa Wiktorii Kozłowskiej został wyróżniony w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.

Wnętrze kawiarni powinno zachwycać od samego progu po to, żeby klienci chcieli do niej wracać i opowiedzieć o tym miejscu innym. Tak właśnie jest w Cafe Oasis, uroczej kawiarni pełnej zieleni i światła, zaprojektowanej przez Wiktorię Kozłowską.

Tutaj można poczuć bliskość natury i swobodę. To doskonała przestrzeń do odpoczynku przy filiżance dobrej kawy. Projekt Cafe Oasis zdobył wyróżnienie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.

Wnętrze Cafe Oasis zostało zaprojektowane dla ludzi mieszkających w aglomeracji miejskiej, którzy mimo wszystko pragną bliskiego kontaktu z naturą. Projektantka połączyła w nim przestrzeń do wypoczynku i spotkań z zielenią, która wygląda niczym mały, tropikalny las. Taka aranżacja ma działać kojąco na odbiorcę.

Biophilic design w Cafe Oasis

Biophilic design jest sztuką aranżacji wnętrz, która poprawia komfort psychiczny i fizyczny jego użytkowników. Opiera się na bliskim kontakcie z zieloną roślinnością i formami oraz strukturami, jakie znamy ze świata natury.

Wnętrza są otwarte i przestronne, pełne światła oraz uspakajającej kolorystyki. Tym właśnie kierowała się projektantka Wiktoria Kozłowska, kiedy tworzyła wnętrze Cafe Oasis.

Od strony północnej zostały tu stworzone wysokie przeszklenia, które zacierają granicę między wnętrzem kawiarni, a tym co otacza ją na zewnątrz. Dzięki temu promienie słoneczne doskonale doświetlają też strefę handlowo-usługową - mówi Wiktoria Kozłowska.

Wnętrze zostało podzielone na strefy, które różnią się od siebie wysokością. Jedną z nich jest strefa konsumpcyjna, częściowo usytuowana przy wielkim oknie, skąd można podziwiać przyrodę na zewnątrz. A częściowo również przy nowoczesnym barze, komfortowym miejscu do biznesowych spotkań, lunchu lub wieczornego drinka.

Na podwyższeniu, na samym środku pomieszczenia, znajduje się strefa widokowa. Stąd można podziwiać całą kawiarnię, jej otoczenie, ale przede wszystkim mały egzotyczny las usytuowany na centralnym punkcie podestu. Zasadzone tu rośliny robią ogromne wrażenie.

Nieprzypadkowy jest również organiczny kształt wnętrza. Obłe kształty są wymownym nawiązaniem do świata natury i co ważne, mocno podkreślają funkcje zaprojektowanej przestrzeni.

Wnętrze Cafe Oasis
Wnętrze Cafe Oasis

Subtelne wnętrze, które koi zmysły

Przestrzeń Cafe Oasis skąpana jest w jasnych, spokojnych barwach. Na pierwszy plan wysuwają się ponadczasowe odcienie bieli. Do zaprojektowanych mebli Wiktoria Kozłowska wybrała dekor Biel Arktyczna z kolekcji Mood Stories firmy Pfleiderer.

To kolor, który pozwala na rozwinięcie we wnętrzu dekoratorskiej fantazji. Doskonale łączy się z różnymi jednobarwnymi dekorami i z ciepłymi odcieniami drewna.

Biel przez swoją neutralność nie absorbuje uwagi, dlatego pozwala nam zrelaksować się po pełnym dniu wrażeń oraz w znacznym stopniu skupić się na centralnej części obiektu. Zatem wybór tej barwy nie był bez znaczenia. Biel w pomieszczeniu daje poczucie świeżości i czystości oraz proces odpoczynku w jej otoczeniu jest przyspieszony i bardziej efektowny - podkreśla projektantka. 

Większość wykorzystanych w projekcie materiałów jest w barwach ziemi. Stanowią one integralną całość z organicznym kształtem zaprojektowanej kawiarni. 

Barwy ziemi swoją kolorystyką przywodzą na myśl skalne szczyty, zalesione wzgórza, pola. Stąd też, aby podtrzymać te kojące skojarzenia, wybrałam materiały tj. drewno, marmur, białe fronty czy elementy skóry - dodaje Wiktoria Kozłowska. 

W projekcie pojawia się Dąb Estana Jasny. To dekor o ciepłym wybarwieniu, który perfekcyjnie odwzorowuje rysunek naturalnego drewna dębowego. Za jego sprawą wnętrza stają się przytulne i spokojne, a gdy połączymy go z bielą, szarością lub betonem, również wyjątkowo wysmakowane.

Projekt Cafe Oasis autorstwa Wiktorii Kozłowskiej
Projekt Cafe Oasis autorstwa Wiktorii Kozłowskiej

Kawiarnia zaprojektowana przez Wiktorię Kozłowską doskonale wpisuje się w aktualne trendy, z których wybrzmiewa tęsknota za naturą. Nic więc dziwnego, że projekt został wyróżniony w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer. Dekory z kolekcji Mood Stories zostały w nim wykorzystane w ciekawy i funkcjonalny sposób.

Praca z kolekcją Mood Stories przebiegła znakomicie, to ona w większym stopniu wpłynęła na projekt tego wnętrza oraz zainspirowała mnie do stworzenia takiej funkcji. Uważam, że Mood Stories jest bardzo pomocnym narzędziem w projektowaniu. Nie tylko na płaszczyźnie wykonawczej, ale również w procesie projektowym, w którym może nas zainspirować oraz poszerzać horyzonty - podkreśla projektantka. 

Zarówno dekory zastosowane w projekcie Cafe Oasis, jak i wiele innych można, zobaczyć na żywo w punkcie dystrybucji sieci Pfleiderer Partner, w firmie Korner w Częstochowie. Inne punkty sprzedaży w dogodnej dla siebie lokalizacji znajdziesz za pomocą wyszukiwarki.

Źródło i zdjęcia: PFLEIDERER Polska sp. z o.o.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum