PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Czujnik otwarcia okien Schüco SensTrack wireless

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-04-22

Bezpieczny i inteligentny dom, który nie wpuści do środka nieproszonych gości, jest teraz w zasięgu ręki. Czujniki okienne SensTrack wireless monitorują całodobowo stan zamknięcia okien i wysyłają informację do właściciela domu o wszelkich zmianach, które mogą go zaniepokoić. Są niewidoczne, ich instalacja nie wymaga dodatkowego okablowania, a energię potrzebną do działania pobierają z zamykania i otwierania okna.

Nowy, inteligentny czujnik okienny SensTrack wireless całodobowo monitoruje stan zamknięcia okien i informuje użytkownika o wszelkich zmianach. Zaczep integrowany w rowku okuciowym okien aluminiowych Schüco jest niewidoczny i działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania.

Opatentowany, inteligentny czujnik SensTrack wireless to najbardziej zrównoważony system ochrony przeciwwłamaniowej na rynku, który w sposób ciągły monitoruje stan zamknięcia okna. System kompatybilny z protokołem EnOcean, wysyła użytkownikowi powiadomienia na dowolne urządzenie mobilne z odpowiednią aplikacją.

Co ważne, jego działanie jest niezależne od zewnętrznych źródeł zasilania, jak sieć elektryczna czy baterie, co zapewnia jego pełną niezawodność. Energia potrzebna do komunikacji z systemem inteligentnego domu jest generowana podczas zwykłego zamykania i otwierania okna.

Bezprzewodowy zaczep Schüco SensTrack jest zintegrowany w rowku okuciowym w niemal niewidoczny sposób, w związku z czym nie wpływa na wygląd okna. Ponadto ukryty montaż chroni przed manipulacją i dostępem z zewnątrz.

Czujnik SensTrack wireless to najbardziej zrównoważony system ochrony przeciwwłamaniowej na rynku, który w sposób ciągły monitoruje stan zamknięcia okna
Czujnik SensTrack wireless to najbardziej zrównoważony system ochrony przeciwwłamaniowej na rynku, który w sposób ciągły monitoruje stan zamknięcia okna

Monitoring, którego nie widać

Zaczep SensTrack wireless to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych czujników kontaktronowych, gdyż zapewnia oszczędność energii. Ze względu na swój dyskretny charakter, nie wpływa na wygląd nowoczesnej stolarki.

Rozwiązanie to nie wymaga prowadzenia dodatkowego okablowania czy późniejszej wymiany baterii, co jest nie tylko niezwykle wygodne, lecz także ekonomiczne i przyjazne środowisku.

Aluminiowe okna zachowują swój minimalistyczny, elegancki wygląd. Niezwykła prostota rozwiązania i łatwość montażu sprawia, że zaczep SensTrack wireless można w każdym momencie bez problemu zastosować również w już użytkowanych oknach Schüco z okuciami AvanTec lub AvanTec SimplySmart.

Rozwiązanie to podnosi bezpieczeństwo domu i uzupełnia system inteligentnego budynku o dodatkowy wartościowy komponent bezpieczeństwa.

Smart home z SensTrack wireless

Kompatybilność czujnika SensTrack wireless z bezprzewodową technologią komunikacji radiowej EnOcean umożliwia jego łatwą integrację z dowolnym systemem inteligentnego domu, jak np. Somfy czy Loxone lub za pośrednictwem zewnętrznego interfejsu z systemem KNX.

Dzięki SensTrack wireless można z dowolnego miejsca sprawdzić status okien w aplikacji inteligentnego domu

Dzięki SensTrack wireless można z dowolnego miejsca sprawdzić status okien w aplikacji inteligentnego domu

W ten sposób po otwarciu aplikacji nawet spoza domu można sprawdzić, czy okna zostały prawidłowo zamknięte. W przypadku włamania, Schüco SensTrack wireless może natychmiast aktywować system alarmowy zintegrowany z systemem inteligentnego domu.

Możliwość zdalnej kontroli stanu zamknięcia okien za pomocą aplikacji Smart Home daje użytkownikowi pewność bezpieczeństwa także wtedy, gdy jest poza domem.

Zaczep okienny może się komunikować także z innymi urządzeniami działającymi w systemie inteligentnego domu, co zapewnia dodatkowe korzyści związane między innymi z komfortem i oszczędnością energii, np. ogrzewanie może być wyłączane na czas wietrzenia pomieszczeń, żeby uniknąć niepotrzebnych strat ciepła.

Źródło i zdjęcia: Schüco International Polska

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum