Skuteczna ochrona domu przed zalaniem

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Skuteczna ochrona domu przed zalaniem

Krótkotrwałe, lecz intensywne opady deszczu na dobre już zadomowiły się w naszej strefie klimatycznej. Skutkiem tego bardzo często przeciążona i niewydolna kanalizacja, doprowadza do zjawiska wystąpienia przepływu zwrotnego. Napierająca woda, zamiast swobodnie spływać do kanału, cofa się i wdziera do nisko usytuowanych pomieszczeń (poniżej poziomu zalewania). W efekcie czego dla domowego budżetu powstają znaczne straty finansowe, pojawia się niepotrzebny stres związany z remontem i ryzyko zawilgocenia ścian budynku.

aktualizacja: 2021-10-13 03:48:53

Właściciele nieruchomości powinni zdawać sobie szczególnie sprawę z tego, że profilaktyczne zabezpieczenie przeciwzalewowe jest zdecydowanie mniej kosztowne, niż późniejsze usuwanie długotrwałych skutków zalania. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniego urządzenia przeciwzalewowego (rekomendowany na etapie planowania budowlanego, ale możliwy też już w sytuacji remontu domu) i jego prawidłowy montaż (z uwzględnieniem konkretnej sytuacji budowlanej i danego rodzaju ścieków).

Firma KESSEL posiada w swojej ofercie systemowe rozwiązania zabezpieczające zarówno pojedyncze punkty sanitarne, jak też kompleksowe rozwiązania dla całego budynku. Są to m.in. proste mechaniczne zasuwy burzowe typu Staufix Basic, jak też w pełni zautomatyzowane, zasilane elektrycznie zawory zwrotne Staufix FKA lub zawory z pompą Pumpfix F (z możliwością przepompownia ścieków w trakcie wystąpienia cofki kanalizacyjnej).

Zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F do zabudowy w posadzce, z pokrywą do wypełnienia płytkami
Zawór przeciwzalewowy z pompą Pumpfix F do zabudowy w posadzce, z pokrywą do wypełnienia płytkami
Zawór przeciwzalewowy Staufix FKA do zabudowy w posadzce, z pokrywą czarną
Zawór przeciwzalewowy Staufix FKA do zabudowy w posadzce, z pokrywą czarną

Wybór właściwego urządzenia zależy od wielu różnych czynników. Szczególnie należy uwzględnić cechy obiektu budowlanego, usytuowanie kanału, rodzaj ścieków oraz obowiązujące normy i przepisy.

Efektywna mała infrastruktura do odprowadzania ścieków

A co jeśli chcemy mieć urządzenia sanitarne w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości zastosowania kanalizacji grawitacyjnej? Z pomocą przychodzą nam małe urządzenia pompowe, których zadaniem jest przepompowanie ścieków do wyżej położonego kolektora kanalizacyjnego. I tu również dobieramy urządzenie do rodzaju występujących ścieków (rozróżniamy: szare i czarne), sposobu montażu (zabudowa w posadzce lub wolno stojąca), a także odległości i wysokości, na jaką mają być odprowadzone ścieki.

W ofercie KESSEL mamy bogaty wybór przepompowni, które mają dodatkowo zawory zwrotne, zabezpieczające przed zalaniem. Najprostsze rozwiązanie to efektywna przepompownia Minilift S. Zintegrowany z pokrywą urządzenia wpust przyjmuje wodę z powierzchni podłogi - w przypadku pęknięcia rury pomieszczenie pozostanie zawsze suche. Niektóre urządzenia posiadają też szafki sterownicze z możliwością samodiagnozy, jak na przykład przepompownia Aqualift S Compact. Tu połączono ze sobą w sposób optymalny sterowanie, pompę, zbiornik oraz przewód tłoczny. Takie zintegrowane rozwiązanie systemowe znika niemal całkowicie z pola widzenia. Zostaje ukryte w płycie podłogowej przy zastosowaniu pokrywy do wypełnienia płytkami lub pokrywy czarnej, szczelnej zapachowo.

Przepompownia Minilift S (z pokrywą
do wypełnienia płytkami)
Przepompownia Minilift S (z pokrywą do wypełnienia płytkami)

Na szczególną uwagę zasługują też urządzenia typu Plug & Play (podłącz i od razu używaj) jak przepompownia Aqualift F (ścieki fekalne) i S Basic (ścieki niefekalne), z przeznaczeniem do montażu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Co ciekawe, obie wersje przepompowni można w dowolnym momencie przezbroić w urządzenia dwupompowe, zapewniając w ten sposób zwiększoną efektywność.

Przepompownia Aqualift F Basic Tronic Duo
Przepompownia Aqualift F Basic Tronic Duo
Przepompownia Aqualift S Basic Mono
Przepompownia Aqualift S Basic Mono

KESSEL Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 2, Biskupice Podgórne 55-040 Kobierzyce
tel. 71 774 67 60 (62), faks 71 774 67 69
www.kessel.pl, e-mail: kessel@kessel.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
5,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje