WOLF CWL-2 - komfortowa wentylacja domowa z wydajnym odzyskiem ciepła

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
WOLF CWL-2 - komfortowa wentylacja domowa z wydajnym odzyskiem ciepła

Wymagania stawiane nowym budynkom mieszkalnym są coraz wyższe. Rygorystyczne standardy mają na celu ochronę środowiska naturalnego. Energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych i wyższa efektywność cieplna budynków to niezwykle ważne aspekty przy projektowaniu domów. Warunki Techniczne 2021, które weszły w życie w styczniu tego roku, to kolejny krok w stronę przyjazności dla przyrody, ale jednocześnie wyzwanie technologiczne, bo aby spełnić nowe wymagania, potrzebne są najnowsze rozwiązania techniczne.

aktualizacja: 2021-03-22 06:21:41

Mechaniczna wentylacja domowa z wydajnym odzyskiem ciepła to jeden z elementów, który pomaga spełnić wymogi WT 2021. WOLF CWL-2, dzięki wymiennikowi ciepła o sprawności nawet do 99%, znacznie przyczynia się do poprawy efektywności cieplnej budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejsza się też ilość energii potrzebnej do jego ogrzania, a to wpływa na obniżenie rachunków za prąd i/lub paliwo wykorzystywane do spalania.

WOLF CWL-2 - Komfortowa wentylacja domowa

Dlaczego warto postawić na wentylację mechaniczną?

Aby zwiększyć efektywność cieplną budynku najczęściej stosuje się bardzo szczelne okna, które uniemożliwiają wymianę powietrza. W takiej sytuacji wentylacja grawitacyjna staje się nieefektywna. Aby nie dopuścić do niebezpiecznego zwiększania się poziomu CO2 w pomieszczeniach mieszkalnych i gromadzenia się wilgoci, potrzebna jest wydajna wentylacja mechaniczna, która przy okazji pozbędzie się pyłków i zanieczyszczeń.

CWL-2 - Centrala wentylacyjna z najwyższej półki

WOLF CWL-2 to urządzenie klasy premium wśród domowych central wentylacyjnych. Jego konstrukcja jest niezwykle przemyślana, co umożliwia bardzo cichą pracę nawet przy wysokich obrotach wentylatorów. Jest to możliwe dzięki aerodynamicznej konfiguracji komponentów w środku obudowy. Centrala ma także świetne właściwości termiczne i sprawność energetyczną. Nowa funkcja "constant flow" zapewnia stałą wydajność niezależnie od wzrostu oporów na instalacji, zwiększając tym samym płynność pracy. CWL-2 to także niezwykle wydajne i ciche urządzenie, zapewniające świeże powietrze w Twoim domu - wolne od pyłków i zanieczyszczeń. Jest to świetne rozwiązanie dla alergików. Wysoka wydajność, sprawność energetyczna i bardziej optymalne działanie to realna oszczędność pieniędzy. W ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się też na kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska. Centrala wentylacyjna CWL-2 spełnia wymogi programu "Czyste Powietrze", co potwierdza jej przyjazność dla środowiska.

Zaawansowane technologicznie komponenty

Bogate wyposażenie standardowe to bardzo istotny atut CWL-2. Inteligentnie kontrolowana nagrzewnica wstępna o mocy 1kW zapewnia bezproblemowe działanie centrali przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. W pełni automatyczny by-pass pozwala na wykorzystanie chłodnego zewnętrznego powietrza w czasie letnich nocy i ominięcie tym samym wymiennika ciepła, aby zapewnić przyjemny chłód w pomieszczeniach. Syfon kulowy zapewnia bezobsługowy odpływ. Zintegrowany anemometr umożliwia precyzyjny pomiar przepływu powietrza. Pozwala to na bardziej optymalne dostosowanie pracy urządzenia. Centrala CWL-2 jest dostępna także z entalpicznym wymiennikiem ciepła z odzyskiem wilgoci i antybakteryjną membraną PEM. Gwarantuje on odpowiedni poziom higieny i neutralizuje zapachy.

Przemyślana obudowa

Czym byłoby wydajne i zaawansowane technologicznie wnętrze bez odpowiedniej obudowy? Kompaktowy rozmiar urządzenia sprawia, że jest ono jeszcze bardziej dyskretne i łatwiejsze do zamontowania. Solidne i trwałe materiały zapewniają wysoką trwałość i niezawodność urządzenia. Centrala wentylacyjna powinna być także atrakcyjna wizualnie. CWL-2 stanowi dyskretny, lecz atrakcyjny wizualnie dodatek w przestrzeni mieszkalnej. Prosty design ze srebrnym pasem wygląda nowocześnie i solidnie. Urządzenie zostało zaprojektowane we współpracy ze specjalistami, dlatego jest ono łatwe do konserwacji. Obudowa umożliwia łatwy dostęp do wszystkich komponentów centrali, dzięki czemu prace konserwacyjne przebiegają o wiele szybciej.

Centrala wentylacyjna CWL-2
Centrala wentylacyjna CWL-2

Łatwe i wygodne sterowanie

W dzisiejszych czasach przez smartfona możemy zrobić niemal wszystko. Zapłacić rachunki, zrobić zakupy, uczyć się języków obcych czy uczestniczyć w spotkaniach biznesowych. Czemu więc nie zamienić swojego smartfona w centrum sterowania klimatem we własnym domu? Firma WOLF oferuje moduł Wolf Link Home, który wraz aplikacją Smartset umożliwi Ci sterowanie urządzeniami, takimi jak pompa ciepła, kocioł kondensacyjny czy centrala wentylacyjna, z poziomu Twojego smartfona lub laptopa. Wystarczy Ci do tego dostęp do internetu. Możesz monitorować pracę i zmieniać parametry działania Twoich urządzeń WOLF nawet z drugiego końca świata. Nowy, kolorowy, zabudowany wyświetlacz dotykowy jeszcze bardziej ułatwia obsługę urządzenia. Cyfrowa instrukcja krok po kroku przeprowadzi przez proces wymiany filtrów. Dzięki możliwości integracji CWL-2 z innymi urządzeniami WOLF, Twoje urządzenia mogą tworzyć jeszcze lepiej zoptymalizowany zespół.

Pełen pakiet dostępnych usług

Firma WOLF zapewnia cały system rozdziału powietrza w budynku. Specjaliści techniki wentylacyjnej pomogą w zaprojektowaniu i doborze odpowiedniego systemu tak, aby działał on jak najbardziej optymalnie. 5 lat gwarancji WOLF to obietnica wieloletniej i bezproblemowej pracy urządzenia.

Najważniejsze cechy:

 • Wysoka wydajność
 • Niezwykle cicha praca
 • Powietrze wolne od pyłków i zanieczyszczeń
 • Bardzo wydajny wymiennik ciepła
 • Bogate wyposażenie standardowe
 • Najbardziej kompaktowe wymiary w swojej klasie
 • Optymalny przepływ powietrza dzięki precyzyjnym pomiarom
 • Atrakcyjny wizualnie design
 • Funkcja "constant flow"
 • Szybka i łatwa konserwacja
 • Najwyższa jakość wykonania
 • Możliwość integracji z innymi urządzeniami WOLF (uzupełniający się wzajemnie system)
 • Centrala spełnia wymogi programu "Czyste Powietrze"

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Sprawdź specyfikację CWL-2 na: polska.wolf.eu/produkty/systemy-wentylacji/centrala-wentylacyjna-cwl-2/

Potrzebujesz porady lub pomocy przy konfiguracji systemu wentylacji? Skontaktuj się z nami!


Adres e-mail: wolf@wolf-polska.pl
WOLF Technika Grzewcza sp. z o.o.
Sokołów, ul. Sokołowska 36
05-806 Komorów k. Warszawy
tel. 22 720 69 01

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość www.recool.pl

05 Kwi 2021, 18:07

Jaki wymiennik został zastosowany w rekuperatorze?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje