Jak usprawnić zarządzanie systemem ogrzewania?

Jak usprawnić zarządzanie systemem ogrzewania?

W pełni zautomatyzowany system ogrzewania z pewnością zmniejsza wydatki na ogrzewanie, równocześnie zwiększając komfort domowników, zarówno w dzień, jak i w nocy. Istotnym usprawnieniem i kolejnym krokiem na drodze do oszczędności jest bezprzewodowa kontrola systemu ogrzewania.

Od czego zacząć? Na wstępie należy się zastanowić, w jakich pomieszczeniach konieczny jest montaż głowic programowalnych. Następnym krokiem jest wybór odpowiedniej liczby głowic oraz termostatów ściennych, a także czujników okiennych. Spośród akcesoriów dodatkowych można wybrać: przełączniki umożliwiające obniżenie temperatury we wszystkich pomieszczeniach za pomocą jednego przycisku, a także termostaty ścienne pozwalające na kontrolę nawet 8 głowic termostatycznych.

 

Użytkownik ma możliwość ustawienia programów na poszczególne dni lub grupy dni – do trzynastu możliwych przełączeń na dzień, czyli tzw. "programu tygodniowego". Ręczna zmiana nastawienia temperatury także jest możliwa poprzez użycie pierścienia obrotowego. Z głowicami współpracować może czujnik okienny.

 

Rozbudowanie systemu kontroli o bramkę internetową pozwala dodatkowo na wykorzystanie komputera i Internetu w celu programowania, sterowania i modyfikowania konfiguracji systemu.

 

Po wyborze poszczególnych elementów bezprzewodowego sterowania ogrzewaniem należy zainstalować dedykowane oprogramowanie, które w prosty i szybki sposób konfiguruje wszystkie elementy systemu, zapisuje też indywidualne ustawienia urządzeń oraz ich parametry, dzięki czemu system działa niezależnie od sieci Internet czy komputera.

 

Szyfrowana komunikacja mobilna następuje z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do sieci, a także bezpośrednio w domu za pomocą sieci lokalnej (brak konieczności połączenia z Internetem). System zdalnego, bezprzewodowego zarządzania ogrzewaniem koordynuje pracę bezprzewodowych termostatów pokojowych, automatycznych głowic grzejnikowych oraz czujników otwarcia okna - w całym budynku lub w wybranych pomieszczeniach. Jego instalacja nie wymaga pomocy specjalistów.

 

Ponadto system daje możliwość indywidualnego ustawienia poszczególnych urządzeń, by optymalnie dostosować temperaturę do bieżących potrzeb domowników niezależnie od tego, czy ktoś jest w domu, czy poza nim.

 

Skompletuj swój system eq-3 MAX!

Sebastian Kulasiak
Category Manager
Conrad Electronic
www.conrad.pl

Komentarze

Dnia 31.10.2018 o 20:00, MrTomo napisał: I również tym wieksza szansa, że coś zaszwankuje a wtedy dobrze byłoby wiedzieć co się stało a to często przy kilkunastu urzadzeniach i nastawach graniczy z cudem. Zwłaszcza po roku lub dwóch gdy zaciera się w pamięci dlaczego ...
MrTomo
31-10-2018 20:00
6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał: Im bardziej zaawansowane urządzenie grzewcze i bardziej złożony system ogrzewania, tym więcej możliwości sterowania w celu optymalizacji odbioru ciepła. I również ...
tak tak - dokładnie - ale to wskazanie temperatury zmierzonej w pomieszczeniu a nie nastawy sterownika (temperatury do której dążymy). Tak ma ten wyświetlacz. Do nastaw dochodzi się po klikaniu klawiszami pod maskownicą z prawej strony. Ale oko masz sokole    
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz