Nowe ekologiczne kotły c.o. 5 klasy SAS

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Nowe ekologiczne kotły c.o. 5 klasy SAS

Oferta kotłów 5 klasy firmy SAS powiększyła się o kolejne dwa modele - kocioł SPARK na eko-groszek i BIO SPARK na pelet o mocach w zakresie 12-36 kW.

aktualizacja: 2020-01-31 11:48:58
ZMK SAS Spółka z o. o.

Kotły SPARK i BIO SPARK dedykowane są użytkownikom poszukującym kotła 5 klasy w atrakcyjnej cenie. Niewielkie wymiary - szczególnie wysokość - umożliwią montaż nawet w niskiej kotłowni, dzięki czemu kotły z nowej serii sprawdzą się zarówno w nowo budowanych domach jak i modernizowanych kotłowniach. 

Kotły SPARK (zdj. 1) wyposażone są w podajnik nowego typu - retortę stałą do spalania eko-groszku, a w kotłach BIO SPARK (zdj. 2) zastosowano znany z pozostałych kotłów peletowych samoczyszczący palnik SAS MULTI FLAME wyposażony dodatkowo w system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia).

Fotokomórka pozwala na stałą kontrolę obecności płomienia oraz sterowanie m in. procesem rozpalania w oparciu o bezpośredni obraz stanu paleniska. Czujnik ognia skraca czas potrzebny do rozpalenia paliwa, zwiększa żywotność zapalarki, obniża zużycie energii elektrycznej  oraz pozwala na szybkie przejście kotła w cykl pracy w sytuacji wygaszenia paleniska bądź reakcji układu sterowania w przypadku awarii. Wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza pozwala na precyzyjną regulację ilości powietrza, a w razie potrzeby korektę dawki podawanego paliwa. Wymiennik ciepła składa się z poziomych oraz pionowych przegród wodnych wraz z wyłożeniem ceramicznym, co w połączeniu z otworami rewizyjnymi ułatwia czyszczenie kotła. Zasobnik opału z obniżoną linią załadunku paliwa ułatwia uzupełnianie opału i obsługę  w niskiej kotłowni.

Kocioł wyposażony jest w standardzie w funkcjonalny, a zarazem prosty w obsłudze sterownik TECH ST-580 zPID z  możliwością aktualizacji oprogramowania, obsługą zaworu, 4 pomp obiegowych, sterowaniem pogodowym oraz opcją rozbudowy o moduł ST-505 lub Wifi RS i obsługi zdalnej kotła z aplikacji eModul.

Kocioł SPARK Kocioł BIO SPARK
Zdj.1) Kocioł SPARK Zdj. 2) Kocioł BIO SPARK

Innym kotłem, który z powodzeniem sprawdzi się w niewielkiej kotłowni jest kocioł peletowy BIO COMPACT (zdj. 3). Unikatowa konstrukcja wymiennika ciepła z wykorzystaniem poziomego układu płomieniówek oraz paneli ceramicznych bezpośrednio nad paleniskiem pozwoliła uzyskać wysoką sprawność 90,2 ÷ 91,8% oraz klasę efektywności energetycznej A+, a kompaktowe wymiary umożliwiają montaż i eksploatację w małej kotłowni.

Kotły BIO COMPACT można nabyć w mocach 10, 12, 15, 20 i 25 kW, co pozwoli optymalnie dobrać kocioł do potrzeb grzewczych danego budynku. Dodatkowo dla mocy 10 i 12 kW można wybrać wersję z czopuchem do góry co jeszcze bardziej ułatwi montaż (zdj. 4). Starając się sprostać wymaganiom klientów ciągle udoskonalamy nasze produkty i poszerzamy ofertę, dlatego trwają prace nad wersją tego kotła na eko-groszek - model COMPACT.

Kocioł BIO COMPACT Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry
Zdj. 3) Kocioł BIO COMPACT Zdj. 4) Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry

Komfortowe sterowanie kotłem

Nowością w oferowanych przez firmę SAS modelach kotłów podajnikowych 5 klasy jest zaawansowany technologicznie dotykowy sterownik, który czuwa nad pracą źródła ciepła jak i poszczególnych podzespołów instalacji.

Kotły przeznaczone do spalania eko-groszku SOLID 14-200 kW, EFEKT 14-46 kW wyposażone są w regulator TECH ST-555, natomiast kotły peletowe BIO SOLID 14-200 kW, BIO EFEKT 14-46 kW oraz BIO COMPACT 10-25 kW mają sterownik TECH ST-555P (zdj. 5). Sterownik ma duży, czytelny kolorowy dotykowy wyświetlacz z możliwością aktualizacji oprogramowania przy pomocy gniazda USB. W standardzie regulator pozwala sterować pracą instalacji grzewczej wyposażonej w 4 pompy obiegowe, 2 zawory mieszające wraz z funkcją sterowania pogodowego (czujnik zewnętrzny - krzywa grzewcza).

Dodatkowym atutem jest wbudowany moduł Ethernet do zdalnej kontroli pracy kotła oraz całej instalacji z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji eModul, jak również możliwość podłączenia regulatora pokojowego TECH ST-296 lub ST-281C do kontroli pracy z poziomu pomieszczeń mieszkalnych.

W kotłach peletowych wyposażonych w palnik SAS MULTI FLAME zastosowano dodatkowo system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia), a także możliwość współpracy z buforem ciepła czy też pracą kotłów w kaskadzie. Nowoczesne rozwiązania w zakresie regulacji pozwalają na precyzyjne sterowanie procesem rozpalania oraz spalania paliwa w oparciu o bezpośredni oraz stanu paleniska.

Sterownik TECH ST 555P
Zdj. 5) Sterownik TECH ST 555P

Program dofinansowań Czyste Powietrze

Wymieniając kocioł na nowy bądź planując budowę domu warto skorzystać z programów dofinansowań. W środę 19 września 2018 r. ruszył nabór wniosków do rządowego programu dopłat "Czyste powietrze".

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększa domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Beneficjenci mogą ubiegać się o dofinansowanie w formie dotacji bądź pożyczki.

Szczegóły dotyczące Programu, regulamin oraz formularze znajdują się na stronie portalbeneficjenta.wfos.com.pl

Pod poniższym linkiem znajduje się lista kotłów SAS spełniających kryteria Programu Czyste Powietrze: www.sas.busko.pl/

Logo SAS Adres:
Przemysłowa 3
28-100 Busko-Zdrój , Owczary
Telefon: 41 378 46 19
biuro@sas.busko.pl
www.sas.busko.pl

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Przeciwnik smogu

14 Maj 2019, 16:25

Kiedyś diesle były ekologiczne

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje