Nacisk na obniżenie emisji szkodliwych spalin i pyłów systematycznie wzrasta. W Polsce obowiązuje zakaz stosowania kotłów na paliwa stałe niespełniających norm 5 klasy czystości spalania oraz EKODESIGN. Jednak dzięki stosowaniu nowoczesnych kotłów zgazujących węgiel i drewno ATMOS nadal można korzystać z taniej energii jednocześnie nie obciążając środowiska.
Artykuł promocyjny
Data publikacji: 2015-01-23
Data aktualizacji: 2021-03-17
Niższy rachunek za ogrzewanie jest dodatkowym walorem zgazującego kotła na drewno. Co więcej, właściciele domów, którzy wycinają własne drzewa, mogą w ten sposób całkowicie wyeliminować rachunki za ogrzewanie.
Zgazujące kotły ATMOS od lat cieszą się na rynkach państw Unii Europejskiej doskonałą renomą, a ich instalacja bardzo często dotowana jest w Niemczech, Austrii czy Szwecji. Wysoka jakość potwierdzona jest certyfikatami zarówno najwyższych klas czystości spalania (5 klasa), jak i certyfikatem zgodności z europejską normą ECODESIGN.
Kocioł zgazujący drewno ATMOS GD DOKOGEN
Wyróżniającym od konkurencji jest to, że kotły ATMOS mogą spalać efektywnie różne rodzaje paliw. Większość konkurencji na naszym rynku oferuje obecnie kotły na biomasę "puszczając do klientów oko" mamy certyfikat 5 klasy na pelet, a możecie w naszym kotle spalić wszystko. Jest to oczywiście nieuczciwe i szkodliwe, bo spalanie w tych kotłach paliwa stałego jest w wysokim stopniu nieefektywne. Nasze kotły mają certyfikaty zarówno na opał stały drewno lub węgiel, jak i na automatyczne spalanie peletu, czy oleju.
Do wyboru dla naszych klientów proponujemy szeroką gamę wielopaliwowych kotłów zgazujących.
W wersji komfortowej – unikalna konstrukcja kotłów trójkomorowych ATMOS pozwala użytkownikom na automatyczne przejście z paliwa stałego po zakończeniu spalania załadowanego drewna na pracę palnika peletowego lub olejowego.
Użytkownik może pozostawić załadowany drewnem rozpalony kocioł, opuścić dom wiedząc, że po zużyciu załadunku ręcznego uruchomi się palnik automatyczny. Górne komory pracują identycznie jak inne zgazujące opał kotły ATMOS. Przebiega w nich standardowy proces pirolizy opału, a wytworzony w jego wyniku gaz jest spalany w dyszy umieszczonej pomiędzy komorą załadowczą i popielnikową. U dołu kotła znajduje się dodatkowa trzecia komora przeznaczona dla palnika peletowego.
Kocioł peletowy z zasobnikiem
W wersji uproszczonejkotła wielopaliwowego użytkownik decyduje o momencie zmiany paliwa osobiście dokonując montażu palnika automatycznego w drzwiach załadowczych komory spalania. Kilka lat temu ATMOS wprowadził rozwiązanie pozwalające na jednoczesne korzystanie z najtańszej eksploatacji w trybie spalania drewna i pełnego komfortu pracy palników automatycznych.
Modyfikacja drzwi górnych komory załadowczej pozwala na zamontowanie w nich palnika na pelet. Użytkownik może opuścić budynek na kilka dni pozostawiając kocioł w trybie automatycznym, a po powrocie demontując palnik przejść na załadunek ręczny. Cała zmiana wymaga odkręcenia dwóch pokręteł demontażu korka z drzwi oraz przykręceniu palnika na pelet, operacja zajmuje tylko kilka minut.
Kocioł zgazujący węgiel zmodyfikowany do współpracy z palnikiem peletowym
W przypadku ograniczonych środków inwestycję można rozdzielić na dwa etapy kupując i użytkując w pierwszym etapie sam kocioł na paliwo stałe, a po pewnym czasie dokupują część automatyczną.
MORA POLSKA Sp. z o.o. ul. Wilczak 45-45, 61-623 Poznań tel. 606288160 / tel.618552350