Dlaczego warto wybrać ekogroszek Energo?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto wybrać ekogroszek Energo?

Minimalizacja obciążeń dla środowiska stała się koniecznością w każdej dziedzinie życia. To jedno z najważniejszych współczesnych wyzwań, znajdujące odzwierciedlenie w zaostrzaniu wymagań stawianych paliwom stałym. Wyselekcjonowany węgiel, z którego wytwarzany jest ekogroszek Extra Power +, a także technologia, jakiej jest poddawany, daje w efekcie produkt o wysokiej sprawności energetycznej, znakomicie sprawdzający się w piecach o niskoemisyjnym spalaniu. Jakie jeszcze korzyści płyną z jego stosowania?

aktualizacja: 2021-06-21 11:05:32

Jak powstaje Ekogroszek Extra Power +

W produkcji Ekogroszku Extra Power + zastosowanie znajduje starannie wyselekcjonowany rodzaj węgla kamiennego. Surowiec ten musi być wysoko kaloryczny, a przy tym cechować się niską spiekalnością. Z węgla przeznaczonego do produkcji ekogroszku Energo odsiewana jest frakcja drobnoziarnista i gruboziarnista, a następnie surowiec poddawany jest ultranowoczesnej technologii suchego wzbogacania, co dodatkowo podnosi parametry jakościowe ekogroszku.

Po przetworzeniu Ekogroszek Extra Power +, podobnie jak surowiec, z którego został wytworzony, cechuje się niską spiekalnością (RI 0-5), niską zawartością siarki (do 0,5%) i rewelacyjnie niską zawartością popiołu (do 3%). Dostępny jest jako granulat o wielkości 8-25mm. Jego kaloryczność osiąga wysoki poziom 28-29 MJ/kg.

Z dbałości o środowisko

Firma Energo dokłada wszelkich starań, aby chronić środowisko. Już na etapie poszukiwania odpowiedniego surowca, wybór pada na taki węgiel, który jest niskoemisyjny, a jednocześnie zapewnia wysoką efektywność energetyczną. Dzięki temu produkt finalny w postaci Ekogroszku

Extra Power + charakteryzuje się zmniejszonym wydzielaniem dwutlenku węgla, tlenku siarki, pyłów i innych szkodliwych oparów podczas spalania. Takie właściwości przyczyniają się również do wydłużenia trwałości przewodów kominowych oraz kotła CO z podajnikiem, gdyż nie zachodzi zjawisko tzw. przyspieszonej korozji kotła.

Ekogroszek Extra Power +

Wygoda i oszczędność

Ekogroszek Extra Power + stworzony został z myślą o klientach poszukujących paliwa do najbardziej wydajnego i niskoemisyjnego palenia w piecach CO z podajnikiem. Produkt ten to oferta dla rodzin, które wymagają, aby ogrzewanie domu było prawie bezobsługowe. Pozwala na to jego wysoka kaloryczność oraz bardzo mała ilość popiołu, jaka powstaje w procesie spalania, co przekłada się na rzadsze czyszczenie komory i tym samym mniej częste wizyty w kotłowni. Istotny jest również fakt, że produkt ten umożliwia codzienną pracę pieca bez zrywania zawleczki monitorującej podajnik ślimakowy, ponieważ na linii produkcyjnej, na której ekogroszek poddany jest procesowi suchego wzbogacania, dochodzi także do oddzielenia m.in. rzadko znajdowanego kamyka. Ekogroszek Extra Power + nie posiada tendencji do koksowania, smolenia czy wytrącania nadmiernej ilości sadzy.

Dla klientów nie bez znaczenia jest fakt, że wybór tego ekogroszku, który jest workowany, umożliwia czyste składowanie paliwa, a zatem ułatwia utrzymanie porządku na posesji i w kotłowni oraz pozwala na precyzyjne dozowanie paliwa do zasobnika. Co więcej, dzięki Ekogroszkowi Extra Power + uzyskujemy 18% oszczędność miejsca, jaką przeznaczyć musimy na składowanie opału, w stosunku do ekogroszku klasy 24 MJ/kg.

Ekogroszek Extra Power +: Kaloryczność i spalanie

Decydując się na zakup Ekogroszku Extra Power +, otrzymamy ekogroszek pakowany w workach po 20 lub 25 kg z gwarancją wagi oraz jakości. Zaszywanie lub zgrzewanie worków przez producenta uniemożliwia ingerencję osób trzecich w ich zawartość. Produkt firmy Energo posiada wszystkie wymagane atesty i spełnia najbardziej restrykcyjne normy. Ekogroszek Extra Power + to wybór nie tylko ekologiczny, ale również ekonomiczny. Jego wysoka jakość minimalizuje wydatki na ogrzewanie, co przekłada się na spore oszczędności w domowym budżecie.

Ekogroszek Extra Power + to produkt dla osób wymagających, ceniących czas i pieniądz. To ekogroszek o najlepszych parametrach na rynku, numer 1 w Polsce.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje