Dlaczego warto ogrzewać dom ekogroszkiem?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto ogrzewać dom ekogroszkiem?

Zanieczyszczone powietrze, wysokie rachunki za opał - czy tylko z tym kojarzy się nam sezon grzewczy? Jeśli tak, to pora to zmienić. Wybierając odpowiednie "paliwo" do ogrzewania domu, możemy zadbać o środowisko i zmniejszyć wydatki z domowego budżetu. Ekogroszek to opał wysokokaloryczny i wydajny, ekologiczny oraz bardzo wygodny w użytkowaniu - ale tylko wówczas, gdy jest dobrej jakości.

aktualizacja: 2020-12-16 11:06:30

W ostatnich latach sposób ogrzewania domów przechodzi transformację. Odchodzimy od "kopciuchów" na rzecz niskoemisyjnych kotłów na ekogroszek. Dzięki nim można ogrzewać dom taniej i z lepszym skutkiem dla środowiska. Czy wystarczy jednak tylko wymienić kocioł? Aby piec najnowszej generacji pracował efektywnie i ekonomicznie trzeba palić w nim równie nowoczesnym i wydajnym paliwem.

Ekogroszek to uszlachetniony sortyment węgla, który ze względu na drobną granulację, czyli stosunkowo małe bryłki, idealnie sprawdza się w piecach retortowych "5" klasy z automatycznym podajnikiem. Jego główną zaletą jest wydajność. Dotyczy to jednak tylko produktów naprawdę dobrej jakości - mówi Orest Michalczuk, Dyrektor Handlowy w firmie Energo, i dodaje - Przestrzegałbym przed kupowaniem ekogroszku od nieznanego dostawcy lub po bardzo niskiej cenie.

Przed zakupem pamiętajmy, że ekogroszek ekogroszkowi nierówny. Na rynku dostępne są jego różne rodzaje, a o jakości każdego z nich świadczą takie parametry, jak: wartość opałowa, zawartość siarki i popiołu czy spiekalność.

Dobry wybór daje dobre efekty

Ekogroszek to paliwo pod wieloma względami bezkonkurencyjne. Stosowanie go oznacza szereg korzyści dla użytkowników i jest dobre dla środowiska naturalnego.

  • Jest wydajny. Ma wysoką kaloryczność (inaczej wartość opałową), więc spala się dłużej niż inne paliwa stałe. Nie musimy tak często dosypywać go do pieca, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w kotle. Za opał odpowiedniej jakości uznajemy taki, którego kaloryczność wynosi minimum 22 MJ/kg. Jednak najlepsze produkty na rynku, takie jak Ekogroszek Extra Premium + marki Energo, mają kaloryczność dochodzącą do 28MJ/kg.

  • Jest ekologiczny. Przeznaczony jest do spalania w niskoemisyjnych piecach nowej generacji, które ograniczają emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Od zwykłego węgla i groszku różni się tym, że wydziela mniej tlenków siarki i pyłów. W dobrym ekogroszku zawartość siarki nie powinna przekraczać 1 proc. Natomiast już w najlepszych produktach zawartość tego pierwiastka wynosi 0,5 proc.

  • Jest wygodny w użytkowaniu. Wsypujemy go raz na kilka dni do podajnika i sporadycznie czyścimy palenisko z popiołu. Jeśli używamy produktu wysokiej klasy mamy naprawdę mniej popiołu i rzadziej musimy czyścić piec i kotłownię. Za ekogroszek odpowiedniej jakości uznajemy taki, który nie zawiera więcej niż 8-10 proc. popiołu. Natomiast w towarach premium marki Energo zawartość popiołu jest najniższa na rynku - na poziomie zaledwie 3 proc. Ekogroszek Extra Premium + marki Energo wyróżnia się też spiekalnością bliską zeru. Niska spiekalność cechuje wszystkie produkty tej marki, podczas gdy ekogroszki innych producentów mogą mieć wysoką spiekalność, czyli zdolność do tworzenia spieków i koksowania. Na koniec pamiętajmy, że ten sortyment węgla można kupować i przechowywać luzem lub w workach. Przy czym zapakowany w wygodne worki znacznie ułatwia utrzymanie porządku w kotłowni.
Ekogroszek Extra Premium + (opakowanie)
Ekogroszek Extra Premium +

Wybierając dobry opał, wiele zyskujemy: zużywamy mniej paliwa, oszczędzamy na wydatkach na ogrzewaniu, chronimy piec przed korozją, gdy używamy ekogroszku z minimalna zawartością siarki, nie tracimy czasu na sprzątanie i obsługę pieca, oraz zapewniamy sobie i najbliższym czyste powietrze.

ENERGO Sp. z o.o w Bielsku Podlaskim
ul. Kleszczelowska 84a
17-100 Bielsk Podlaski
tel. 500 547 667
e-mail: energo@energobielsk.pl
www.energobielsk.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje